Після повені 2008 року на Прикарпатті укріпили менше половини запланованих берегів. ВІДЕО

У регіонах протипаводкова програма передбачала реконструкцію і будівництво сотень кілометрів дамб. Мали виділити мільярди гривень, а дали лише чверть від необхідного. Тож омріяних дамб люди не побачать. Нині виконана мізерна частина роботи, тож жителі Західної України з острахом чекають дощів, інформує Курс.

Гостро стоїть питання укріплення берегів і на Прикарпатті. Тут донині усувають наслідки повені 2008. У облводгоспі визнають: нині зміцнили лише чверть берегів, останні три роки держава не виділяє коштів на берегоукріплення, роботи фінансуються з обласного бюджету.

За три роки з передбачених 296 млн гривень область отримала 6,8 млн, тобто 2,3%. Цього року за рахунок екологічних коштів передбачено 6,7 млн гривень на сім об’єктів через облводресурсів та на об’єкти, що фінасуватимуться через районні бюджети, – 14,5 млн гривень“, – розповідаєВіталій Пернеровський, заступник начальника Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів.

В зоні екологічного лиха перебуває село Нивочин Богородчанського району. Коли річка виходить з берегів, то руйнує все на своєму шляху. Крім того, узбережжя щороку підмивають ґрунтові води, у прірву  зсувається сільський цвинтар. Також під загрозою руйнування кілька житлових будинків. Укріпити берег тут можна за 5 млн гривень, та обласні чиновники цих грошей не дають.