Після перемоги на Євробаченні 2016 поїду з туром по Європі, – Джамала

Цього року на пісенному конкурсі «Євробачення» Україну представить співачка кримськотатарського походження Джамала з композицією «1944», що викликала великий резонанс не тільки в нашій країні, а й за її межами.

Про те, як змінилося життя після перемоги у відбірковому всеукраїнському турі, про справжніх подруг і кохану людину, про зраду і поривання душі, про виворітну сторону вітчизняного шоу-бізнесу і про щеплення від «зіркової хвороби» Viva! поговорила з Джамалою.

– Джамала, в цьому році український відбір на «Євробачення» разюче відрізнявся від конкурсів минулих років. У чому ти бачиш різницю?

Цей відбір кардинально відрізняється – всім: від системи голосування до складу учасників. Раніше все виглядало як безпробудний “совок”, а система голосування дозволяла зробити той результат, який був потрібен керівництву Першого Національного. Це, звичайно, дуже відштовхувало. У нинішньому році використовували куплений шведський формат, де все зрозуміло, де є чіткий регламент та чіткі правила: одне СМС-повідомлення з одного номера. Ну, і звичайно, склад учасників в цьому році був просто приголомшливий, можна сказати фестиваль української альтернативної музики!

Я всіх хлопців дуже люблю і поважаю. І SunSay, і Hardkiss, і Brunettes Shoot Blondes, і Pur: Pur. З усіма я спілкуюся і зараз, регулярно ходжу на їхні концерти. Можна сказати, що стався переломний момент для української музики. Дякую за це каналу СТБ і Костянтину Меладзе, який був музичним продюсером відбору. Завдяки їм мільйони людей дізналися, що в Україні існує величезна кількість приголомшливих музикантів.

– І все ж перемогла ти. Взагалі, тобі знайоме почуття зловтіхи?
Ні, це почуття у мене відсутня. Швидше навпаки, я щиро радію досягненням моїх колег.

– Скажи, про що ти думала у ту нескінченну годину, поки йшло глядацьке голосування? Переживала?

Дуже переживала! Я вирішила: якщо не виграю відбір в цьому році, значить це очевидний знак, що Євробачення – не мій шлях. Тоді просто продовжу писати свої альбоми, виступати на фестивалях і давати концерти, а про конкурси забуду назавжди.

Джерело: viva.ua