Після критичної вистави про хабарництво працівників чернівецького театру змусили звільнитися: “Беріть по цукерці і підписуйте заяви”

Минулими вихідними у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені О. Кобилянської відбулася прем`єра сатирично-юридичної комедії “Чесний суддя”, в якій досить відверто критикується хабарництво в нашій країні.

Наступного дня авторам цієї роботи порадили звільнитися з роботи. Того ж дня директор Юрій Марчак звільнив цих людей із театру.

Автори скандальної вистави “Чесний суддя”, яких після прем`єри змусили написали заяву на звільнення, розповіли molbuk.ua деталі їх звільнення.

Режисер вистави Мирослав Гринишин та художник-постановник Андрій Романченко розповіли, що їх звільнення було ініціативою директора театру Юрія Марчака. Також, за їх словами, їх звільнили без будь-яких пояснень чи зауважень. Це трапилося 18 червня.

– Цитую, що нам казали “Заходьте, хлопці, беріть по цукерці та підписуйте заяву на звільнення”, – розповів Андрій Романченко. – Коли ми зайшли, на столі вже були наші заяви. Окрім цього, нам більше ні слова не сказали, нічого не пояснили. Якось не культурно це. Очевидно, хтось вплинув на Марчака після виходу вистави “Чесний суддя”. Хтось з високих посадовців міг побачити на сцені себе, як у дзеркалі, і когось така сатирична подача матеріалу могла образити. Точно можу сказати, що це не був цензурний акт, бо тоді б виставу зняли з репертуару. А нею закриватимуть цей театральний сезон. Де логіка?

Екс-режисер театру Мирослав Гринишин також розповів, що причину їх звільнення не назвали.

– Вечором відбулася прем`єра, а на наступний день нас директор кличе до себе. У нього на столі дві заяви, які нам сказали підписати. І, власне, це все, що ми знаємо точно, – розповів пан Мирослав. -В другий прем`єрний день я вийшов на сцену перед глядачами і розповів про ситуацію, яка склалася. Я вважав потрібним подякувати театралам за їхню увагу, а також відверто розповісти обставини.

Окрім цього, Мирослав Гринишин розповів, що вистава “Чесний суддя” дійсно може бути приводом їх звільнення, проте стверджує, що директор знав, у якому сатиричному тоні подаватиметься робота, і не заперечував.

– Думаю, причина нашого звільнення – прямота. 

Директор театру Юрій Марчак у коментарі для інформаційного агентства “АСС” розповів, що причина звільнення цих людей – недотримання ними робочих норм. За його словами, ці працівники не виконали річний план роботи. Проте режисер та художник-постановник не погоджуються із цим.

Сюжет вистави: у країні скасували е-декларування, хабарі дозволяються законом, а тих, хто їх не хоче брати – садять у в’язницю.

У головній ролі вистави – суддя Хаварник. Він відмовляється брати хабарі в людей, хоч розуміє, що за порушання закону йому загрожує кримінальна відповідальність. На сцені також з`являється головний лікар, ректор університету, в образі молодої “гламурної” дівчини, та депутат. Всі вони друзі “чесного судді” і запевняють, що теж живуть чесно.