Перші симптоми нагадують ГРВІ: лікарі розповіли, як розпізнати менінгококову інфекцію

Медики кажуть, що хвороба починається з температури на рiвнi 37 — 37,3 градуса, болю голови, першiння та болю у горлi та нежитю.  

“Далі з’являється характерне геморагiчне висипання, що має яскраво-червоний чи синюватий колiр і форму зірочок, виражені симптоми загальної інтоксикації, підвищується температура тіла, розвивається біль в очних яблуках, м’язах, — розповідає “ЕкспресуОльга Чудінова, лікарка-епідеміологиня міськвідділу обласного лабораторного Центру МОЗУ. — У важких випадках інфекція провокує запалення головного мозку: менінгококовий менінгіт, менінгоенцефаліт, а також гостру ниркову недостатність, ураження серця, тромбози великих судин із наступними некрозами шкіри, гангреною кінцівок. При тяжкому менінгоенцефаліті можливі сліпота, втрата слуху, зниження інтелекту.

Можливий і такий варіант розвитку хвороби: у дітей молодшого віку вона стартує стрімко і перебігає дуже агресивно. Трапляється, зокрема, блискавична форма — менінгококцемія. У такому випрадку від різкого підвищення температури, висипань — аж до ураження головного мозку, цілого організму, сильної інтоксикації і загибелі хворого — може минути лише одна доба”.

Нагадаємо, у ніч проти першого вересня в обласній клінічній інфекційній лікарні Ужгорода померла восьмирічна дівчинка: її привезли з села Порошково у важкому стані. Лікарі діагностували в маленької пацієнтки менінгококову інфекцію.

 

Головне фото ілюстративне