Переможець Кубка України з бодібілдингу Михайло Павлюк: “Мати ідеальне тіло може кожен, все залежить від вашого характеру”

23–24 квітня у Чернівцях проходив Кубок України з чоловічого бодібілдингу та фітнесу. Коломиянин Михайло Павлюк був найкращим у категорії до 85 кілограмів і заслужено здобув золоту медаль. Тоді Михайлові присвоїли звання майстра спорту України.

Про свої досягнення, правильне харчування та види будови людського тіла – далі в інтерв’ю для “Дзеркала Коломиї”.

–          Михайле, ти вже не вперше прославляєш Коломию спортивними здобутками. Розкажи про свої досягнення у бодібілдингу.

–          Першу медаль з бодібілдингу я здобув торік. Це було «срібло». А вже цьогоріч став золотим призером у категорії до 85 кілограмів та абсолютним чемпіоном з бодібілдингу на Кубку Львова. Останній Кубок України теж приніс мені «золото» у категорії до 85 кг.

–          Скільки років ти працював над собою, щоб «збудувати» таке тіло?

–          До спорту я не байдужий ще з дитинства, раніше займав призові місця у змаганнях з пауерліфтингу. Саме бодібілдингом займаюся останні два роки.

–          Що порадиш тим, хто хоче покращувати свою форму?

–          Щоб змінити своє тіло, вам потрібно багато тренуватися. За один день ви цього не зробите, як і за місяць. До прикладу, якщо людина худорлява, це тип тіла екоморф. В такому разі доведеться спочатку набрати загальну м’язову масу.

–          Яку схему харчування порадиш середньостатистичному відвідувачеві тренажерної зали?

–          Щодо харчування, тут для кожного потрібний індивідуальний підхід, оскільки людей можна поділити на 3 типи. Перший тип статури людини – екоморф. До нього належать люди, які худорляві від природи, рівень підшкірного жиру у них мінімальний, вузькі плечі, тонкі кістки. Цьому типу потрібно прикладати надзусилля, щоб наростити м’язову масу.

Другий тип статури людини – мезомор. Вони від природи мають гарне тіло, широкі плечі. Якщо такі люди починають тренуватися, то отримують фантастичні результати. Саме такі люди займають перші місця на змаганнях з бодібілдингу. Їх організм швидше відновлюється після фізичних навантажень, відповідно, відбувається швидше збільшення м’язів.

Третій тип статури людини – ендоморф.

До цього типу належать люди, які від природи «міцні». У них є схильність до накопичення жиру. Набрати вагу для них не проблема, а ось скинути її дуже важко.

Кожному з трьох типів характерна своя схема тренувань і харчування.

–          Отже, основна складність полягає у визначенні типу тілобудови і підбору відповідних схем харчування і тренування?

–          Також і фінансові витрати. На жаль, у наш час недешево тримати себе в хорошій формі.

–          Як бути тим, хто дотримується посту? Як правильно підібрати продукти харчування? – Я вважаю, що піст і спорт речі не зовсім сумісні, тому що для підтримання м’язової маси потрібен білок, жири і вуглеводи. Пісні продукти не можуть містити потрібний склад поживних речовин. Тому потрібно на цей час вибирати щось одне.

–          Ти займаєшся тренерською діяльністю. Чи бачиш прогрес у своїх вихованців?

–          Тренером я працюю лише другий рік. Люди, які займаються на постійній основі, мають хороші результати.

–          За скільки часу людина без спортивної підготовки може підготувати своє тіло настільки, щоб на пляжі виділитися з натовпу?

–          Кожна людина може довести своє тіло до ідеалу. Терміни підведення у всіх різні, як різні і типи людей. Тут багато залежить від характеру та наполегливості.

S7O5GKBNOLc

vxCd_VUfRwY

tqQcJtfLqG8

Спілкувався Микола ТРОЦЬ