Орландо Блум прокоментував свій приїзд на Донбас

Орландо Блум, посол доброї волі ЮНІСЕФ, вперше прокоментував свій раптовий візит у Східну Україну, в ході якого відвідав школи і дитсадки, які були пошкоджені в ході воєнних дій.

“Я зустрів дітей, як 11-річна Ліана, яка ховалася у підвалі своєї школи майже два тижні, в мороз, без світла чи тепла, в той час як артобстріли знищували класи над її головою”, – сказав Орландо Блум.

Блум відвідав класи, які знаходяться всього в трьох кілометрах від передової лінії і були пошкоджені внаслідок попадання у них снарядів, повідомляє m.nv.ua. “Переживши такий страшний досвід, все, що ці діти тепер хочуть – це повернутися до безпеки та рутини школи і планувати своє майбутнє”, – заявив актор.

Під час свого візиту у східну Україну Блум також зустрівся з дітьми, які отримують психологічну підтримку і працюють із психологами, які проходили тренінги ЮНІСЕФ. “Освіта є важливим фундаментом для відбудови нового життя в безпечному та сприятливому середовищі для цих дітей”, – сказав Блум.

За даними організації, близько 580 000 дітей на сході  потребують допомоги та більш 230 000 дітей були змушені покинути свої будинки. Приблизно одна з п’яти шкіл і дитячих садків у регіоні були пошкоджені або зруйновані й близько 300 000 дітей потребують допомоги, щоб продовжити свою освіту.

ЮНІСЕФ підтримав ремонт і реабілітацію 57 шкіл на сході України і надав сотням  тисяч дітей по обидва боки конфлікту підручники, парти і канцелярські набори, а також психологічну підтримку. Також ЮНІСЕФ розповсюдив інформацію серед 280 000 дітей про небезпеку пов’язану з мінами та боєприпасами, які знаходять у містах поблизу лінії фронту.

“Занадто багато дітей на Сході України ризикують своїм життям та здоров’ям просто ідучи до школи. З початку кризи 55 000 наземних мін, нерозірваних снарядів та боєприпасів було знайдено та вилучено – і ми знаємо, що це тільки верхівка айсберга. Ми повинні забезпечити кожній дитині можливість безпечно дістатися до класу, вчитися і грати”, – сказала голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.

ЮНІСЕФ планує відремонтувати ще 60 шкіл і 80 дитячих садків у 2016 році, а також надати  психосоціальну підтримки та інформацію щодо небезпеки мін чотирьомстам тисячам дітей.

 

Орландо Блум на Донбасі

Орландо Блум на Донбасі

Орландо Блум на Донбасі

Орландо Блум на Донбасі

Орландо Блум на Донбасі

Орландо Блум на Донбасі

Орландо Блум на Донбасі

Орландо Блум на Донбасі