Облрада просить Президента захистити прикарпатського бійця від свавілля правоохоронців

Облрада Івано-Франківська звернулася до Президента України Петра Порошенка, генерального прокурора України Юрія Луценка, міністра оборони Степана Полторака та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою не допустити несправедливого обвинувачення бійця АТО прикарпатця Романа Ілитчука.

У зверненні обласної ради йдеться, що досудове розслідування у провадженні проти Романа Ілитчукамає “виключно однобічний характер з обвинувальним ухилом”, передає Курс.

29-річному розвіднику 17-го батальйону Роману Ілитчуку з Микуличина інкримінують ст. 115 ККУ (Умисне вбивство) та ст. 15 ККУ (Замах на злочин). Боєць 7 січня цього року в Торецьку начебто вчинив замах на вбивство лейтенанта місцевої поліції Івана Ігнатківа. Ігнатків отримав вогнепальне поранення в ліву ногу.

Однак було встановлено, що Роман Ілитчук у цей час виконував свої службові обов’язки на патрулюванні і намагався припинити бійку, яку затіяли місцеві поліцейські у громадському місці.

Зараз боєць перебуває в СІЗО у Бахмуті.

Депутати обласної ради просять керівництво держави захистити бійця від свавілля й не допустити несправедливого обвинувачення. Депутати вимагають передати матеріали кримінального провадження відносно Ілитчука до іншого органу досудового розслідування з метою об’єктивного та неупередженого розгляду справи та вжити заходів для передачі провадження на розгляд іншого суду.

Як повідомляв КУРС, на днях прикарпатські ветерани АТО попередили, що заблокують залізницю і дорогу міжнародного значення у разі несправедливого обвинувачення побратима.

До теми:

Бійця АТО з Прикарпаття тримали в автозаку, не пускаючи до Артемівського суду