Чи потрібен Івано-Франківську ГогольFest?

Сьогодні, 23 лютого,  депутат облради “свободівець” Василь Попович на бюджетній комісії облради намагався “зарубати” запланований на літо мультидисциплінарний міжнародний фестиваль ГогольFest у Франківську, повідомляє КУРС.

Під приводом, що в країні війна, та й Гоголь стосунку до Франківська не має. Але тоді я не розумію, навіщо і заради чого взагалі ця війна. Ну, не заради ж того, щоб Попович переповзав тут з одного крісла в комунальному підприємстві на інше і час від часу шпацерував з факелом по стометрівці?

Україна воює зараз саме за цінності і за культуру, за розвиток і свободу без лапок. Хіба ні? А ГогольFest – це якраз та українська культура – жива, відкрита, сучасна, інтелектуальна, – яка не можлива без свободи і яка є власне цією свободою. ГогольFest – це вам не забава з медовухою, салом і місцевою самодіяльністю, яка завдяки отаким поповичам вже стала традицією у Франківську, не зважаючи, до речі, на війну. ГогольFest – це робота інтелекту і духу, це першорядні виконавці, автори, художники… Це експеримент, це актуалізація національної традиції, виведення її у світовий контекст.

І варто було б тільки порадіти, що Франківськ вперше прийматиме фестиваль такого рівня. Але ж ні. У нас є ось такі фахівці з культурної політики, як заступник директора міського сміттєзвалища Попович. І лише тому, а не через війну, у Франківську, певно, не буде ГогольFest`у.

Якось Владислав Троїцький, засновник театру ДАХ і фестивалю, зазначив, що вся наша державна система наповнена агресивною інфантильністю. На жаль, він мав рацію, і ситуація з фестом у Франківську – лише зайвий цьому доказ.

А для тих, кому цікаво, що таке ГогольFest і хто такий Троїцький, – ось добірка його інтерв’ю. Читайте і визначайтеся, потрібна нам така культура чи вистачить з нас і сала з медовухою під гоп-ца-ца.