Наближеність до влади не дає права вершити правосуддя

Родина секретаря міської ради Любомира Жупанського продовжує воювати з громадою. Нещодавно відбувся черговий конфлікт між мешканцями вулиці Костомарова та братом високопосадовця Віталієм. Тут, нагадаємо, триває конфлікт за земельну ділянку, на якій розташовані гаражі коломиян.

Конфлікт розпочався ще 2008 року. Тоді міська рада виставила на аукціон землю із людськими гаражами, а самих власників навіть не попередила. Коли люди про це дізналися, вирішили узаконити існуючий стан справ і організуватися у гаражний кооператив. З відповідним зверненням звернулися до міської ради. Мовляв, землю не продавайте, а дайте нам її в оренду. Після тривалих перемовин і листувань все-таки дійшли згоди. Люди заплатили 6 330 гривень до міського бюджету у вигляді штрафу, а сесія міської ради своїм рішенням віддала земельну ділянку в оренду новоутвореному гаражному кооперативу «Ветеран-Ч».

Члени кооперативу почали землезамірні роботи для виготовлення документів. Тоді ж з’ясувалося, що на частину землі гаражного кооперативу претендує брат теперішнього секретаря міської ради Любомира ЖупанськогоВіталій Дервеніс. З його слів виявилося, що він не тільки претендент, а й власник. Точніше, власником є його теща Світлана Дервеніс. Як розповів сам Віталій Дервеніс-Жупанський, власником землі його родина стала внаслідок купівлі одного із будинків, які стояли тут ще до будівництва багатоповерхівок і який не знесли. Коли ж помер його власник, будинок по спадщині перейшов до 7 спадкоємців. Тоді ж пан Віталій домовився з ними і будинок нібито придбав, хоча, згідно з документами, спадкоємці Віталієві Дервенісу будинок подарували. Після отримання дарчі у 2007 році, згідно із законом, новий власник будинку написав заяву на отримання 10 соток на обслуговування будинку – міська рада заяву задовольнила і виділила, правда, тещі Віталія Жупанського Світлані Дервеніс. Потім пані Дервеніс подала заяву на отримання ще ділянки на 7 соток і ділянки для садівництва на 12 соток. Саме на цій ділянці і стоять гаражі.

гараж4 гараж1

Довгих 8 років Віталій Дервеніс нічого не робив на цій земельній ділянці. Однак як тільки його брат став секретарем міської ради, почав вимагати від людей забрати свої гаражі зі спірної земельної ділянки. Спочатку це були тільки слова, а тепер брат чиновника взявся за дії. Цього тижня він перекрив цементними будівельними блоками виїзд з гаражів декільком пайовикам – членам гаражного кооперативу «Ветеран-Ч». Декілька гаражів так і залишились заблокованими (перед ними він краном поставив гаражну конструкцію ще декілька днів тому), перед іншими – просто викопав рів. Свої дії Жупанський пояснив тим, що гаражі стоять на отриманій ним земельній ділянці. Власники гаражів викликали міліцію, а мешканці навколишніх багатоповерхівок, перекривши дорогу та заблокувавши навантажувач, примусили власника автокрану забрати з-під гаражів привезені цим же навантажувачем та розкладені перед гаражними воротами блоки. Також члени кооперативу написали заяву до поліції про погрози з боку Віталія Дервеніса їхньому життю та здоров’ю.

Ми, звичайно, не беремось судити про те, хто правий, а хто ні. Для цього необхідно, щоб одна з сторін конфлікту звернулась до суду. Адже ніхто з сторін не надав другій стороні жодних підтверджуючих документів. Тільки в судовому процесі можуть бути витребувані всі документи щодо землі та прийняте рішення по цьому питанню. А до того ніхто не має права (і Жупанськиий в тому числі) самовільно трактувати чи вершити «правосуддя».

ГО “Прозора Коломия”