На згарищі стародавньої церкви знайшли образ Ісуса Христа з Євангелія. ФОТОРЕПОРТАЖ

Черніївська святиня, найдавніша споруда села, церква Святого Миколая УГКЦ, вистояла дві світові війни та не одне лихоліття. Її підвалини були закладені 1842 року, а освятили храм, правдоподібно, в 1846-му. 6 липня 2016-го церкви не стало.

 Ймовірно, загорання сталося перед світанком, перед п’ятою годиною. Повідомлення пожежникам надійшло о шостій, інформують ”Вікна” з посиланням на тисменицьку газету ”Вперед”.


Рятувальники спрацювали блискавично, прибули через декілька хвилин, але всередині вже вирувала пожежа. На гасінні працювало 10 одиниць спецтехніки, було задіяно більше 40 співробітників ДСНС (екіпажі з Івано-Франківська, Тисмениці, Ямниці), а також місцева пожежна охорона зі Старого Лисця, люди з Чернієва. На жаль, розповів нам заступник начальника Тиcменицького РВ ДСНС майор Віталій Терешкун, врятувати будівлю чи якусь церковну атрибутику було неможливо, залишалося тільки локалізувати та гасити пожежу ззовні.
О пів на дванадцяту дня люди та місцеві мешканці вже майже розчистили згарище. Настоятель церкви отець-декан Олег Качмарський разом з парафіянами вишукував у попелі рештки церковної атрибутики. Чудом уцілів образ Ісуса Христа з Євангелія (а Книга з окладом згоріла повністю)!
Попередня версія щодо причини пожежі — загорання в електопроводці. Спеціалісти експертної лабораторії облуправління ДСНС відібрали взірці для експертизи.

Читайте також: На Прикарпатті згоріла 200-літня церква. ФОТО