Додому Новини На згарищі стародавньої церкви знайшли образ Ісуса Христа з Євангелія. ФОТОРЕПОРТАЖ

На згарищі стародавньої церкви знайшли образ Ісуса Христа з Євангелія. ФОТОРЕПОРТАЖ

0
Поділитися

Черніївська святиня, найдавніша споруда села, церква Святого Миколая УГКЦ, вистояла дві світові війни та не одне лихоліття. Її підвалини були закладені 1842 року, а освятили храм, правдоподібно, в 1846-му. 6 липня 2016-го церкви не стало.

 Ймовірно, загорання сталося перед світанком, перед п’ятою годиною. Повідомлення пожежникам надійшло о шостій, інформують ”Вікна” з посиланням на тисменицьку газету ”Вперед”.

Don Yapon


Рятувальники спрацювали блискавично, прибули через декілька хвилин, але всередині вже вирувала пожежа. На гасінні працювало 10 одиниць спецтехніки, було задіяно більше 40 співробітників ДСНС (екіпажі з Івано-Франківська, Тисмениці, Ямниці), а також місцева пожежна охорона зі Старого Лисця, люди з Чернієва. На жаль, розповів нам заступник начальника Тиcменицького РВ ДСНС майор Віталій Терешкун, врятувати будівлю чи якусь церковну атрибутику було неможливо, залишалося тільки локалізувати та гасити пожежу ззовні.
О пів на дванадцяту дня люди та місцеві мешканці вже майже розчистили згарище. Настоятель церкви отець-декан Олег Качмарський разом з парафіянами вишукував у попелі рештки церковної атрибутики. Чудом уцілів образ Ісуса Христа з Євангелія (а Книга з окладом згоріла повністю)!
Попередня версія щодо причини пожежі — загорання в електопроводці. Спеціалісти експертної лабораторії облуправління ДСНС відібрали взірці для експертизи.

Читайте також: На Прикарпатті згоріла 200-літня церква. ФОТО