На Всеукраїнський фестиваль поїхала велетенська писанка з Прикарпаття. ФОТО

На Всеукраїнський фестиваль писанок, який відбуватиметься у Києві поїхав експонат із Калуша. Захід націлений підтримувати та популяризувати українські народні традиції на прикладі феномену писанки.

Захід націлений підтримувати та популяризувати українські народні традиції, розвивати народне мистецтво, вивчати культуру та історію українського народу на прикладі феномену писанок, пише Дзеркало Коломиї з посиланням на ВІКНА.

Цьогоріч  візьме участь у Всеукраїнському фестивалі писанок Вікторія Гетьманська, для якого створила експонат у половину свого зросту.

Сьогодні у соцмережі Фейсбук  Вікторія Гетьманська повідомила: “Ось така писанка вже котиться із Калуша до Києва на фестиваль”.

Усеукраїнський фестиваль писанок цьогоріч відбуватиметься у Києві з 8 до 24 квітня. Захід націлений підтримувати та популяризувати українські народні традиції, розвивати народне мистецтво, вивчати культуру та історію українського народу на прикладі феномену писанок.

У цьому році на локаціях заходу буде представлено рекордне число писанок-мальованок – 585 штук. З них 374 будуть розписані українськими художниками із різних куточків України – їх буде представлено на Софійській площі. Перші гігантські писанки вже прибули до Києва, інші – ще в дорозі.

Довідка. Вікторія Гетьманська – калушанка, випускниця Калуського культосвітнього училища і Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Майстриня розпису по склу. Завжди цікавилася декоративно-прикладним мистецтвом, ідеї для робіт шукала у візерунках писанок та гобеленів.