На Прикарпатті виділили майже 2 га землі під будівництво першого в Україні цеху з переробки сміття на дизпаливо

Депутати Городенківської міської ради дали дозвіл інвестиційно-фінансовій компанії з Івано-Франківська на виділення 1,9 га землі для будівництва цеху з переробки твердих побутових відходів.

Її представник Володимир Шевчук пояснив, що сміття перероблятимуть на дизельне пальне. Переконав депутатів, що це екологічно чисте виробництво. Що таких установок в Україні нема, але успішно діють за кордоном, інформує “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Бріз.

 Спочатку зі сміття відсортують скло, метал і каміння. Органічні рештки висушуватимуться й подрібнюватимуться. Ця маса надходитиме до реактора, де при певній температурі відбуватиметься випарювання. Це новітня технологія, процес відбуватиметься у вакуумі, щоб не забруднювати навколишнє середовище. Далі продукт іде на ректифікаційну колону, й на виході отримуємо дизельне пальне. Відходи від виробництва дизпального брикетуватимуть й реалізовуватимуть для виробників асфальту.

Депутати розпитували про саму компанію, загрозу екології, деякі схвально відгукнулися щодо залучення інвестицій до краю. Однак майже одноголосно проголосували за надання дозволу на виготовлення проектно-кошторисної документації. А тим часом придивлятимуться до потенційних інвесторів. Адже не так давно в Городенці вже мали намір збудувати завод із виробництва біометану. Однак, щось пішло не так.

Читайте також: Будівництво німецького заводу “Леоні” в Коломиї планують завершити у липні 2017 року