На Прикарпатті вчитимуть, як працювати з тими, хто вчиняє насильство у сім’ї

Сьогодні відбулася прес-конференція “Корекційна програма для чоловіків, які вчиняють насильство або знаходяться у групі ризику”.

“Мабуть, найбільш проблема насильства, яка у нас є, – насильство в сім’ї. На сьогодні впродовж півроку надійшло 440 звернень про насилля у сім’ї, 409 з них – над жінками”, – зазначив на початку заходу виконуючий обов’язки директора департаменту соціальної політики Віталій Яворський.

Тому завтра в Івано-Франківську розпочнеться триденний семінар, на якому готуватимуть фахівців з районів до роботи з насильниками за комплексною програмою.

Як розповіла психологиня з Києва Валентина Бондаровська програма дозволяє фахівцю покроково працювати з групою кривдників.

Існує 5 груп кривдників: алкозалежні, наркозалежні, психічно хворі, з систематично агресивною поведінкою та з дитячими психологічними травми. З першими трьома групами програма не працює – вони спочатку мають пройти лікування.

Проблемою домашнього насильства є те, що недосконале законодавство. Перша заява про насильство у сім’ї “карається” попередженням, друга – штрафом – 171 гривню, розповів представник поліції. Аби ситуація змінилася, присутні вважають, що потрібна ратифікація Стамбульської конвенції, яка передбачає кримінальне покарання за насильство у сім’ї, заборону підходити до жертви тощо, передає Галка.