На Прикарпатті шахраї вимагають гроші в людей, які користуються забороненими соцмережами

Шахраї видають себе за правоохоронців та вимагають гроші в людей, які продовжуть користуватися російськими соцмережами попри заборону.

Про це у Фейсбук повідомив начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Іван Канюс, передає “Дзеркало Коломиї“.

“У зв’язку із блокуванням на території України доступу до окремих інтернет ресурсів у шахраїв з’явилося нове поле для діяльності – вони відшукують осіб, які продовжують користуватись цими ресурсами і від імені правоохоронних органів, зокрема кіберполіції надсилають повідомлення: СМС або на електронну скриньку про порушення законодавства з вимогою сплатити штраф.

Пам’ятайте, що штраф це вид адміністративної або кримінальної відповідальності, який застосовується уповноваженою особою або судом за результатом розгляду матеріалів адміністративної справи чи кримінального провадження до особи, провину якої доведено у суді. Заочно (без участі особи та її відому) таке рішення не може бути прийнято.

Оплата штрафів здійснюється виключно на офіційні рахунки відповідних державних органів та в жодному разі не здійснюється на карткові рахунки, електронні гаманці та мобільні номери.

Будете пильні та не втрачайте здорового глузду.

У разі отримання таких повідомлень, по можливості перешліть їх мені, будь ласка”, – йдеться у повідомленні.