На Прикарпатті розпочав роботу рибний патруль

Минуло трохи більше двох тижнів з моменту, відколи новий рибоохоронний патруль розпочав роботу на території Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської та Харківської областей.

Рибоохоронний патруль – це новий персонал, відібраний на основі відкритих кадрових конкурсів із залученням громадськості, сучасне матеріально-технічне оснащення та нові підходи до роботи. Патруль створили замість ліквідованих органів рибоохорони, що були об’єктом численних нарікань збоку рибалок та підприємців галузі, пише Репортер.

Раніше повідомлялося, що на Прикарпатті шукають 12 інспекторів на роботу у рибний патруль.

До рибного патруля Івано-Франківщини відібрали 5 працівників, до патруля Тернопільщини 4, до Харківщини – 4, до Рівненщини – 2 працівники. З 16 по 20 січня вони проходили навчання та координацію по принципу рибоохоронного патруля Київщини на базі Управління Держрибагентства у Києві та Київській області.

За два тижні роботи рибоохоронний патруль Івано-Франківщині провів 11 рейдів та задокумен­тувалм 17 фактів порушення правил рибальства. Виявлено та вилучено 15 сітних знарядь лову, сумарна довжина понад 400 м та 2 знаряддя для багріння риби.

“Випробувальний термін патрульних складе до 6 місяців. За цей час вони зможуть проявити себе та показати реальні результати роботи: затримання порушників правил рибальства, ефективна охорона водних біоресурсів. Кандидати, що у роботі переслідуватимуть власні непрозорі інтереси – випробувальний термін не пройдуть і будуть звільнені”, –  повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

З першою хвилею кадрових конкурсів в 4 управліннях заповнили лише 15 вакансій з 48. Найближчим часом оголосять додатковий конкурс.

“Чекаємо на людей, вмотивованих до ефективної роботи. Зі свого боку держава створює достойні умови праці – сучасна техніка, паливо та зарплата 6-7 тис. грн. Це в декілька разів вище за посадовий оклад в ліквідованій рибоохороні 1,2 тис. грн. Потрібно просто чесно працювати і наводити лад на наших водоймах”,  ̶  додав Ковалів.

Нагадаємо, реформа органів рибоохорони, що включає ліквідацію діючих органів рибоохорони та створення нового органу  рибоохоронного (“рибного”) патруля була розпочата 30 вересня 2015 року. Реформування органів рибоохорони та створення на українських водоймах системи контролю європейського рівня  окрім запуску рибоохоронного патруля включає запровадження електронної системи моніторингу суден та звітності про вилов для рибалок-промисловиків, а також сертифікату походження риби.