На Прикарпатті переселенка шиє іграшки та книжки з уживаного одягу. ФОТО

У Зої Соловйової шестеро дітей. Чоловік Дмитро 2,5 роки був добровольцем в АТО. Щоб оплатити проживання у новому будинку шиє на замовлення кумедні іграшки, а також розвиваючі книжки.

А почалося все з поста у Фейсбук про збір вживаних речей, розповідає “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Репортер.

«Я написала у соцмережі про те, що чоловік в АТО і в мене шестеро дітей – розповідає Зоя.Просила непотрібний одяг. А той, що нам не підійде, я написала, що перешию чи продам. За півтори години було три тисячі перепостів, а наступного дня вже приїхало телебачення».

З допомогою такої книжки дитина вчиться рахувати, розвиває дрібну моторику.

“Для дитячих книжок я купую нові тканини, фетр, бо для діток не всі тканини підходять”, – розповідає жінка.

Перша книга була для дівчинки Вероніки віком 2,5 роки. Для неї робила сторінки із завданнями на рахунок, логічними завданнями. За цей час пошила вже багато книжок. Має замовлення з Європи. Останні книжки зробила для хлопчиків з Ізраїлю та США.

Зоя каже, що до цього дня ще не зробила жодної однакової роботи – усі книжки чи іграшки різні. Вартість такої книжки залежить від кількості сторінок і використовуваних тканин – від 400 до 1500 грн.

Зоя розповідає, що спочатку витрачала майже тиждень на виготовлення книжки, та нині вистачає кілька годин.

“Я мушу шити швидко, бо від цього залежить, чи їстимуть сьогодні мої діти”, – каже вона.

Зоя виграла перший грант на обладнання. Тепер чекає ще один – на 20 тисяч гривень від Міжнародної організації з міграції на плоттер (пристрій для нарізки тканин) і комп’ютер.

“Батьки самі звертаються до мене через соцмережі, хтось сам обирає, які мають бути сторінки, комусь придумую сама”, – говорить Зоя.