На Прикарпатті найближчим часом світло не вимикатимуть

ПАТ “Прикарпаттяобленерго” спростовує інформацію про запровадження погодинних вимкнень електропостачання у області у зв’язку із браком енергоресурсів, зокрема, вугілля на українських ТЕС.

Про це йдеться на сайті “Прикарпаттяобленерго”, повідомляє Дзеркало Коломиї.

Нагадаємо, що інформація про запровадження погодинних вимкнень електропостачання з’явилася після того, як 15 лютого Кабмін запровадив план тимчасових надзвичайних заходів в енергетиці у зв’язку із блокадою доставки вугілля із зони АТО.

Такі погодинні вимкнення є крайнім заходом боротьби з енергодефіцитом. Рішення про їх запровадження приймає НЕК “Укренерго”, за погодження з профільним міністерством, та доводить до обов’язкового виконання до енергокомпаній.

До цього варіанту можуть вдатися у випадку, якщо запас вугілля на ТЕС стане критичним, однак, наразі, за повідомленням в.о. керівника НЕК “Укренерго” Всеволода Ковальчука, наявних запасів вугілля в нашій країні вистачить до середини березня.

“Такі погодинні вимкнення, які люди помилково називають “віяльними” – це заплановані вимкнення згідно з графіком по годинах. Під них підпадає близько 80% усіх споживачів, окрім стратегічних та соціальних об’єктів, – розповідає технічний директор ПАТ “Прикарпаттяобленерго” Олег Сеник. – У випадку, якщо ситуація не вирішиться і Укренерго прийме рішення про їх запровадження, ці графіки будуть опубліковані, тож споживачі точно знатимуть, коли, де і доки у них не буде світла“.

Як повідомляли ранше, з 1 березня на Прикарпатті зросте тариф на електроенергію