На Прикарпатті на туберкульоз хворіють понад 17 тисяч людей

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, у вівторок, 22 березня, Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр провів прес-конференцію, під час якої окреслили тенденції захворювання на цю недугу в Україні, та на Франківщині, зокрема.

На думку голови департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирона Матейка, найвагомішою причиною захворюваності на туберкульоз є необізнаність населення. Однак він зазначає, що за підсумками останніх років людей, хворих на туберкульоз, в Україні поменшало, інформує “Репортер”.

«Щороку на Прикарпатті ми виявляємо близько 800 осіб на різних стадіях. Всього на Франківщині в протитуберкульозних закладах лікується понад 17 тисяч людей, серед яких 921 пацієнт має активну форму», – інформує Матейко.

Варто зазначити, що Івано-Франківська область займає 11 місце в Україні за кількістю хворих на туберкульоз.

Головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з дитячої фтизіатрії Марта Локатир наголошує, якщо є симптоми – треба одразу звертатися до спеціаліста, а «не слухати сусідів».

«Дзвіночки», на які варто звернути увагу, – безпричинний кашель протягом двох тижнів, раптове схуднення, підвищена температура тіла, слабкість, втрата апетиту, потовиділення під час сну.