На Прикарпатті в 6 разів зросла кількість порушень у сфері державних закупівель

Лідером серед порушників у державних закупівлях є Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА, інформує КУРС.

Про це розповів керівник проекту “Тендер і злочин” Мирослав Сімка на прес-конференції “Основні акценти боротьби з корупцією в державних закупівлях у Івано-Франківській області”.

За словами експерта, Франківщину обрали для моніторингу через різке збільшення порушень – у шість разів.

“Ми вирішили, що це треба донести до громадськості. Треба вживати радикальних заходів, щоб винні були покарані”, – зазначив Мирослав Сімка.

Найбільше порушень на тендерах, за висновками активістів, допустився в 2015 році Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА. Мова йде про суму в понад 95 млн грн.

“Такого різкого зростання порушень ще не було. Ми хочемо, щоб влада дала чіткі відповіді на питання, які ми будемо порушувати”, – наголосив Мирослав Сімка.

Окрім порушень в Департаменті ЖКГ, активісти виявили порушень при закупівлях у Надвірнянській міській раді на суму 10,2 млн грн, управлінні культури Івано-Франківського міськвиконкому – на суму 4,7 млн грн, у ДП “Осмолодське лісове господарство” – на 2,5 млн грн.

“На наш погляд, тут мають бути прийняті кадрові рішення: хтось має отримати догану, хтось може бути звільнений”, – зауважив Сімка.

На разі розпочатих проваджень ще немає, всі документи активісти недавно передали правоохоронцям.