На Львівському сміттєзвалищі може прорвати пошкоджену дамбу: під загрозою сусідні села

Вчора, 31 травня, депутат Жовківської райради Ігор Муравський на сесії Львівської облради повідомив, що на Львівському міському сміттєзвалищі, що у Грибовичах, є загроза прориву дамби поблизу озер з інфільтратами.

«Є загроза прориву дамби з інфільтратами. Вона пошкоджена. Тоді двохметрова хвиля з отруйними речовинами затопить найближчі села», – наголосив Муравський.

Як відомо, на вихідних на Грибовицькому сміттєзвалищі сталася пожежа сміття. Станом на ранок 30 травня пожежники повідомили про її повну ліквідацію, повідомляє zik.ua.

Згодом з’явилася інформація, що під час гасіння пожежі стався зсув сміття. В результаті під завалами опинилися троє рятувальників. За фактом зсуву відкрито кримінальну справу.

Станом на 7:00 31 травня до пошуково-рятувальних робіт на Грибовицькому сміттєзвалищі залучено 475 людей та 63 одиниць техніки, у тому числі кінологічні розрахунки. Проведення пошуково-рятувальних робіт проводиться у безперервному режимі.

Грибовицьке сміттєзвалище, куди вивозять сміття зі Львова та частини районів області, діє з 1957 року і є одним із найбільших забруднювачів навколишнього середовища на території Львівської області. Сміттєзвалище є третім за розміром у Європі та займає понад 33 га площі.

Неодноразово селяни з навколишніх сіл, місцеві депутати та громадські активісти влаштовували протести з вимогою вирішити екологічну проблему області, однак полігон діє досі. Закрити сміттєзвалище і збудувати сміттєпереробний завод обіцяли практично кожен мер Львова та голова ЛОДА, однак безрезультатно.