На Коломийщині селяни блокують роботу техніки на полі. ВІДЕО

Блокуватимемо техніку будь-яких інвесторів. Саме так рішуче налаштовані мешканці Малої Кам’янки.

Люди нарікають, що землі на території їхнього села належать не громаді, а – у власності держави, а саме, у користуванні Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної Академії аграрних наук. Основне призначення цих сільськогосподарських угідь – наукові досліди. Однак, цього не роблять, – кажуть місцеві, – землю здають в оренду підприємцям, а жодної дослідницької роботи не проводять. З проблемою звертались у всі інстанції і, навіть, до Президента, та на їхню проблему не звертають уваги вже більше 5-ти років.

Впродовж цього часу землі обробляли приватні аграрні фірми. Однак тепер громада категорично проти співпраці з інвесторами, які беруть в оренду гектари. Нещодавно блокували техніку фірми “Оскар”, які не виконали, за словами селян, усіх умов договору. Тепер не дають обробити землю приватному підприємству “Богдан і К”.

Фірма “Богдан і К” уклала договір з академією аграрних наук. Не забули у ньому і про потреби села. Згідно із ним, приватне підприємство, сплачуватиме 572 гривні з гектару до бюджету П’ядицької ОТГ і ще 250 гривень – на розвиток села, – розповідає представник аграріїв Микола Дзьоба.
Планували засіяти 400 гектарів землі кукурудзою, однак зіткнулись із супротивом селян.

Пан Микола продовжує: їхня фірма більше десятка років працює у сфері сільського господарства. Здебільшого обробляють землі у сусідньому Снятинському районі, вже налагодили співпрацю з Коломийщиною. Однак такої ситуації, як у Малій Кам’янці, ще не мали. Впускати інвесторів не хочуть. Мовляв, високопосадовці отримують заробіток, а їхнє село занепадає. А ще люди нарікають, що інвестори не бережно ставляться до землі. Роками висаджують рослини, що зменшують родючість ґрунту.

Однак, велика мета, яку переслідують люди – зробити землі власністю громади, тобто розпаювати. З таким проханням звертались у всі можливі інстанції, – каже староста села.
Місцеві переконують: землі на території села не пустуватимуть, от тільки б вони перейшли до рук громади.

Селяни загнані у глухий кут. І відстоюють свою мету простими методами – блокують усю техніку, яка приїздить на поля Малої Кам’янки. Таким чином хочуть змусити приїхати до їхнього села керівництво Академії аграрних наук для діалогу з громадою, щоб розставити усі крапки над “і” у земельному питанні.

Детальніше дивіться у сюжеті НТК.