На Франківщині студенти музучилища вийшли на страйк – вимагають звільнення директора. ФОТО

Сьогодні на страйк вийшли кілька десятків студентів музучилища імені Дениса Січинського у Франківську. 

Студенти зазначають, що прийшло на страйк менше половини тих, хто хотів, бо їм погрожують не видати дипломи про закінчення навчального закладу, пише КУРС.

Тих, хто наважився на протест і підписав заяву, а під нею стоять більш як 30 підписів, вранці вже викликали до директора – вимагали відмовитися від наміру, повідомили учасники страйку.

В училищі навчається близько 270 студентів.

Ті, хто вийшов на страйк, розповідають, що директор змушує їх у вільний час ходити на репетиції “його” духового оркестру і прогулювати через це деякі предмети. Скаржаться, що керівник училища застосовує ненормативну лексику, обзиває учнів дебілами, морально тисне. Змушує часто грати на різних концертах в області, отримує за це гроші, а студентам, які власне виступають, навіть не дає на харчування.

Вимоги студентів підтримали викладачі.

Один з викладачів, що приєднався до страйку студентів, розповів, що директор змушує викладачів писати заяву на роботу згідно з строковим терміном. Термін закінчується в кінці навчального року. Кожного року у вересні викладачі йдуть до директора на поклін і пишуть нові заяви, щоб їх взяли на роботу, каже він. Таким чином з їхнього робочого стажу щороку випадає 2-3 місяці.

Директор, який вийшов до протестувальників, визнав, що бувають додаткові репетиції, бо частина студентів у музичному колективі має добру підготовку, а частина перейшли на інші інструменти.

“З деякими студентами треба проводити додаткові репетиції, бо інакше вони навіть не зможуть виконати гімн. Вони мають самі займатись самопідготовкою, але не хочуть”, – каже директор музучилища Петро Гундер. 

Директор бачить страйк по-своєму: студенти пішли на пари, але окремі викладачі витягнули їх на страйк. Тому директор наголосив страйкарям, щоб вони йшли на пари згідно з навчальним планом.