На Франківщині 3 дітей і 4 дорослих захворіли на сальмонельоз

У Калуші троє дітей дошкільного віку захворіли на сальмонельоз.

Про це повідомляють Вікна, передає Дзеркало медіа.

Як повідомила лікар-епідеміолог Ольга Гошовська, із  групи кишкових інфекцій насторожує захворюваність сальмонельозом, яка зросла на 83,3%:

“Зареєстровано 6 випадків проти 1 за аналогічний період 2017 року. Крім цього, в першій декаді квітня зареєстровано ще один випадок сальмонельозу. Всі 7 випадків зареєстровано серед міського населення”.

Серед захворілих сальмонельозом — 4 дорослих та 3 дітей. Випадки сальмонельозу зареєстровано серед дітей, які відвідували дитячі дошкільні заклади. Хоча захворюваність сальмонельозом не пов’язана із харчуванням у дитячих дошкільних закладах, але могла б розповсюдитись контактно-побутовим шляхом. Завдяки проведення комплексу протиепідемічних заходів розповсюдження сальмонельозу не допущено.

Нагадаємо, що сальмонельоз — це гостре інфекційне захворювання, яке виникає при споживанні продуктів харчування, заражених мікроорганізмами із роду сальмонел. Сальмонела не тільки досить стійко зберігається, а й розмножується  в продуктах харчування. В процесі кулінарної обробки сальмонели гинуть при 80 градусах С через 2-3 хвилини, при кип’ятінні – миттєво. Саме порушення режимів теплової обробки найчастіше і сприяє харчовим отруєнням. Спалахи цієї небезпечної інфекції щорічно реєструються в Україні, але їх все ж таки можна попередити.

Читайте також: На Західній Україні від кору померла трирічна дитина, – МОЗ