На Франківщину повертаються морози

На Прикарпаття повертаються морози.

Про це попереджають в Управлінні ДСНС  в Івано-Франківській області, пише Дзеркало Коломиї.

Уже завтра, 26 січня, за прогнозами синоптиків, на Прикарпаття повернуться морози. Стовпчик термометра впаде до -10 за Цельсієм.

Зважаючи на те, що з початку цього року в області внаслідок переохолодження уже загинули 8 людей, а травмованих – 83, різке зниження температури викликає занепокоєння у рятувальників.

Читайте також: На Прикарпатті зростає кількість дітей, хворих на грип та ГРВі.

Корисні поради

– Краще вдягатися багатошарово. Тобто одягти на себе кілька легких светрів замість одного теплого. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко, завжди можна зняти один із светрів. З цих же міркувань одяг має бути цілком вільним.
– Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс, вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.
– Якщо плануєте провести цілий день на морозі, вiзьмiть запасний одяг. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження.
– Не виходьте на мороз голодним. Обов’язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли — тож з’їжте що-небудь.
– Якщо ви проводите цілий день на вулиці, кожні півгодини-годину бажано заходити у тепле приміщення, щоб зігрітися.
– По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.
– Працюйте руками, рухайте ними, щоб посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг. Можна пострибати з ноги на ногу — тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам.
– Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Як правило, люди, відчувши, що починають замерзати, рухаються дуже активно. Але це також не зовсім розумно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати. Отож, ворушіться, але не надто інтенсивно.
– Слідкуйте за прогнозом погоди.

Категорично не можна

– Торкатися металу, як голими руками, так і язиком. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, і у місці зіткнення може виникнути обмороження.
Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити вашу шкіру при зіткненні, при роботі з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.
– Вживати спиртне, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вам вберегтися від ушкоджень у складних умовах. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.