На Франківщині створили “Клуб мерів”

В Івано-Франківську з ініціативи регіонального відділення Асоціації міст України відбулося перше засідання “Клубу мерів Прикарпаття”.

До цього неформального об’єднання належать чинні і колишні голови міст Івано-Франківщини, а також очільники ОТГ, які утворили клуб задля обговорення проблемних питань місцевого самоврядування і пошуку шляхів їх вирішення. Колишні мери готові поділитися досвідом з чинними міськими головами, які своєю чергою хочуть перейняти добрі поради та управлінські секрети, пише Галичина.

Після завершення засідання “Клубу мерів Прикарпаття” відбувся брифінг міських голів. Загалом у заході взяло участь понад 20 міських голів теперішнього і минулих скликань, які позитивно оцінили ініціативу Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України щодо створення “Клубу мерів Прикарпаття”.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук наголосив, що громади, які є членами АМУ мають належне лобі своїх інтересів у владі  через пропозиції до законодавчої бази місцевого самоврядування, реформуванні бюджетної політики та міжбюджетних відносин, оскільки робота експертів в комітетах різного рівня є дуже професійною.

“Протягом 2016 року Асоціацією міст України (або за участі її експертів) було розроблено 61 проект нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення проблем місцевого самоврядування. – наголосив Юрій Стефанчук. – Упродовж цього періоду було прийнято 5 законів та 7 урядових актів, до яких Івано-Франківське регіональне відділення АМУ подало понад 20 пропозицій, звернень з різноманітних проблем життєдіяльності органів місцевого самоврядування та можливі шляхи їх вирішення. За період своєї діяльності Івано-Франківське РВ АМУ впроваджувало 5 проектів як всеукраїнського та місцевого значення. На сьогодні регіональне відділення здійснило понад 150 інформаційних виїздів в територіальні громади краю, провело близько 50 навчально-методичних заходів з питань впровадження методики створення ОТГ та їх ефективного функціонування, а ще ми організували 30 практикумів та спеціалізованих майстерень для фахівців органів місцевого самоврядування в області”.

Юрій Стефанчук наголосив, що основна мета створення «Клубу мерів Прикарпаття» – це спілкування людей, які творять історію нашого краю своєю працею та досягненнями, обмін досвідом, а також запозичення мудрих управлінських рішень у попередників.