На Франківщині протестують проти виборів у Криму

Сьогодні, 18 березня відбудуться президентські вибори в Росії, зокрема вони пройдуть й в анексованому Криму. У зв’язку з цим переселенці зібралися на площі Ринок у Франківську для висловлення протесту проти проведення виборів на півострові.

Акція протесту розпочалася з Гімну України та хвилиною мовчання за загиблими внаслідок війни, пише Galka.if.ua.

Десятки людей зібралися на площі Ринок з плакатами “Ні злочинним виборам”, “Не віддамо Крим Росії” та іншими тематичними малюнками.

Для безпеки громадян по периметру місця проведення протесту чергують групи поліціянтів.

Рівно чотири роки тому президент Росії Володимир Путін підписав “договір” про приєднання Криму до складу РФ. Внаслідок цього сотні тисяч українців опинилися на анексованому півострові практично в ролі “заручників”. Тому переселенці з Донбасу та окупованого півострову вирішили вийти на мирну акцію протесту, підтримавши цим земляків, які, в силу обставин, залишилися в Криму та проти виборів, інформує “Галка”.

“Весь світ вважає, що Крим – це Україна! Як можна проводити президентські вибори на території нашої держави? Це злочин, це цинічно!”, – каже представниця переселенців з Криму Ольга Грушко.

До слова, за російськими законами президентські вибори мають проходити у другу неділю березня, однак їх перенесли на тиждень, щоб день голосування збігся з річницею анексії Криму. Також відомо, що 18 березня Володимир Путін проведе на окупованому Росією півострові.