На Франківщині отруїли собак – люди звернулися в поліцію

Протягом тижня у Долині на Івано-Франківщині невідомі на очах дітей і батьків отруїли кількох псів і котів.

Тему в мережі порушив школяр, який бачив мертвих собак і став свідком того, як над псами плакали менші діти.

“Протягом тижня було отравлено троє собак і декілька котів у нас у місті Долина. На очах у дітей та їх батьків, які бачили, у яких страшних болях помирали тварини. Зі слів очевидця, який бачив, що двоє чоловіків були вдягнуті у спецодязі та як вони знаходилися біля собак. А після того, коли ті два невідомі чоловіки скрилися, собаки померли через 4-5 годин”, – розповів Богдан Гнот.

Мешканець Долини закликав земляків звертатися в поліцію, щоби припинити нелюдське поводження з тваринами.

Крім того, він звернувся в мережі до убивць псів:

“Звертаюся до тих осіб, які травлять бідних тваринок. Бо я знаю, що ви будете це все читати. Тобі ще то оговкнеться, що ти травиш собак, і тому, хто тебе попросив, і ти ще не знаєш, що тебе чекає у майбутньому і твоїх дітей. Тож я тебе прошу: прийди у відділ поліції, здайся і напиши чистосердечне зізнання і посповідайся, щоб Бог тобі пробачив, що ти скоїв. Якщо ти не здашся, тобі це все повернеться бумерангом, і ти рано чи пізно за це все відповісиш перед законом і перед Богом”.

У коментарях люди підтримали підлітка. Виявилося, що подібні випадки в Долині непоодинокі.

“Молодець, що підняв цю тему. Не знаю, чи ти маєш на увазі собак в нас в дворі, яких потравили, але ми від почутого ще досі у шоці. Безобідні собаки були, щоранку з ними говорила, як на роботу йшла. Супроводжували мене, ніхто і не думав гарчати чи кидатися. Кому вони заважали, бідні?” – відреагувала Оксана Губарева. 

“По Облісках теж потравили дві собачки, і одна з них стерилізована була. Її дуже всі любили у дворі, вона була дуже і дуже ласкава”, – додала Надія Мартінчік. 

“Я розумію, що зграя собак – це страшно, але травити їх – це жорстоко і зовсім не по-європейськи. У нас же таке модне, сучасне, культурне місто! Стільки подій, делегації шастають по всій Україні і за кордон, а просто стерилізувати тварин грошей не вистачає! Вуйки, у яких нема душі, за пару гривень все порішають!” – обурилася Лариса Рудь.

“Тут скоріше колективна відповідальність, але от міський голова взимку не дуже коректно висловлювався про безпритульних собак у місті”, – пригадав Михайло Федай.

“Тут повний букет: сусіди, яким заважають собаки, пишуть петиції владним органам, влада, яка б мала виконувати програму щодо бездомних тварин, вирішує не морочити собі голову і зекономити ГРОШІ. Всі бродячі собаки мали колись господарів. Потім вони їм набридли, господарі проблему вирішують дуже просто: підкинути на вулицю. Проблема на в бездомних тваринах (які, до речі, не можуть самі себе захистити, а довіряють, на жаль, нам, людям), проблема в головах тих особин (людьми їх не можу назвати), які на очах дітей труять і стріляють собак. Чекатимемо реакції влади міста!” – написала Оксана Касим.

Жінка запевнила, що і вона, і її діти та інші небайдужі долиняни підтримали би притулок для тварин, якщо би такий збудували в місті.

Доки тему притулку обговорюють в соцмережі, небайдужі мешканці Долини таки звернулися з приводу отруєння собак до правоохоронців.

Вчора міський відділок поліції прийняв заяву Ірини Микулин з цього приводу, повідомили КУРСу у відділі комунікації головного управління поліції в області. Така заява для поліціянтів наразі є прецедентом.