ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На думку вчених, жирна їжа може бути смертельно небезпечною

Вчені дослідили, що жирна їжа може бути надзвичайно небезпечна і в деяких випадках навіть призводити до смерті, пише navkolonas.com.

З висновками фізіологів, що представляють Університет Джона Хопкінса, можна ознайомитися у виданні Cell Reports. Дослідники з’ясували, що організм може підтримувати розщеплення жиру навіть у тому випадку, якщо мають місце серйозні порушення в роботі печінки.
Якщо організм не отримує необхідну кількість поживних речовин (наприклад, під час голодування), потрібна для нормального функціонування мозку глюкоза синтезується з невуглеводних речовин, тобто жирів. Процес, який називається глюконеогенезом, протікає переважно в печінці, нирках і кишечнику. Крім того, в меншій мірі його можна спостерігати і в азартних іграх. Був проведений експеримент на мишах: вчені відключили ген CPT2, відповідальний за окислення жирних кислот печінкою. Виявилося, що такі генно-модифіковані гризуни залишалися живі довгий час. Але за рахунок чого це відбувалося? В рамках подальших досліджень з’ясувалося, що в нирках мишей було присутнє підвищений вміст жиру, а крім того, проявляли активність гени, які відповідають за розщеплення жирних кислот. За словами вчених, печінку посилає «сигнали» іншим частинам організму, і вони можуть брати на себе її функції. Так, білок FGF21 змушує клітини кишечника і нирок брати на себе функції руйнування жиру. Однак, якщо годувати мишей, у яких ген CPT2 відключений, їжею, що має високий вміст жиру, наслідки для тварин будуть вельми драматичними. Вчені виявили, що в цьому випадку відбувається накопичення жиру в печінці. В кінцевому підсумку це призводило до повної непрацездатності органу і смерті гризуна. Висновки, представлені дослідниками, можуть бути корисні і в разі з людьми. Зокрема, мова йде про вплив жирної їжі на людину, що має серйозні захворювання, такі як діабет. У будь-якому випадку, дослідники в черговий раз довели шкоду жирної їжі, що дозволить медикам в майбутньому більш раціонально підбирати дієту. Раніше, нагадаємо, інша група дослідників з’ясувала , чим підлітки, які страждають від ожиріння, відрізняються від дітей, що мають нормальну вагу. У випадку з огрядними дітьми було виявлено порушення гормонального фону. У страждають від ожиріння підлітків був виявлений недолік гормону спексіна: він бере участь в контролі над масою жирової тканини, а також відповідальний за енергетичний баланс організму.