Мовою есперанто у Коломиї відзначають Дні Ореста Кузьми. ФОТО

Учора, 20 серпня, в Коломиї розпочалися традиційні Дні Ореста Кузьми, відомого громадського діяча, літератора, есперантиста; одного із перших популяризаторів і пропагандистів есперанто в Україні.

На захід з’їхалося близько 25 знавців та симпатиків  міжнародної мови з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Волинської та Київської областей. А сама зустріч проходила у символічному місці – будинку-музеї Ореста Кузьми, в якому колись проживав відомий діяч, інформує “Дзеркало Коломиї” з посиланням на ГК.

Захід розпочався з привітального слова Володимира Пацюрка, координатора зустрічей есперантистів у Коломиї, укладача Великого українсько-есперантського словника, який наголосив, що девіз есперантських днів – “За допомогою есперанто працювати для добра України”.

У рамках днів Ореста Кузьми есперантисти дискутували на різноманітні теми, пов’язані з есперантським рухом, життям видатних есперантистів, пропагандою навчання мови есперанто та ін.

Після виступів Віктора Ясківця, голови івано-франківського есперанто-клубу “Прикарпатська зірка”, та Ярослава Матвіїшина, есперантиста та кандидата фізико-математичних наук (м.Київ), Володимир Пацюрко оголосив їх лауреатами премії Ореста Кузьми, а директор музею Василь Атаманюк вручив їм дипломи та грошову нагороду.

21 серпня есперантисти візьмуть участь у науково-практичній конференції “Іван Франко та Михайло Грушевський – два велети української культури”, яка відбудеться у Криворівні.

IMG_22781

IMG_2305 IMG_22791 IMG_22861 IMG_22871 IMG_22901 IMG_22921 IMG_22991