Міс діаспора Уляна Фенин: У конкурсі взяла участь, аби мати більше можливостей допомогти військовим

Чорноброва і смуглява красуня з білосніжною посмішкою, справжній еталон української вроди, титулована українка діаспори – Уляна Фенин.

«Родом я з міста Коломиї. Там і минуло моє дитинство. Коли мені було 14 років, моя сім’я виграла «Зелену карту». Через відсутність фінансової стабільності в Україні ми вирішили використати цей шанс і переїхали в Чикаго. Це було 7 років тому», – розповідає про себе Уляна Фенин.

Тоді дівчина продовжила навчання в американській школі. Хоч вона зізнається, що було важко, проте навіть на початку, ще не володіючи досконало англійською мовою, в Чикаго Уляна була відмінницею, як і в Україні, де її фото завжди прикрашало шкільну Дошку пошани, пише Ukrainian Chicago.

Зараз Уляна працює в Американській спілці анестезіологів у відділі освіти, а також навчається в університеті DePaul в Чикаго, де вивчає психологію та соціологію. Планує вступити до юридичної школи, бо мріє стати адвокатом. І навіть після вечірніх репетицій під час підготовки до конкурсу красунь Уляна встигала готуватись до університетських іспитів.

Фенин2

Коли ж вирішила брати участь у конкурсі «Міс Українська Діаспора», вся родина палко підтримувала цей крок, проте, як зізналася дівчина, батько сказав категоричне «ні».

«Уляно, навіть не думай свій час і сили витрачати, бо там уже все відомо. Виграє дочка олігарха, який заплатить», – казав батько. «Так запевняв мене тато, а коли я перемогла, то він такий був щасливий! Дотепер усім розповідає про мою перемогу, хоч і не вірив на початку,» – каже Уляна.

З-поміж 16 вродливих українських дівчат журі конкурсу вирішило обрати переможницею Уляну Фенин, талановиту і чарівну українську емігрантку зі звичайної української родини. Всупереч стереотипним думкам, що в конкурсах краси перемагають лише за гроші, Міс Українська Діаспора 2014 запевняє: «Я не донька олігархів».

«У нас дуже дружні дівчата. З самого початку ми дружно спілкувались на репетиціях і тепер зустрічаємося на різних українських подіях. Часто спілкуємося».

Міс Українська Діаспора переконана, що українці повинні гуртуватися разом: «Особливо в такий час для України необхідно об’єднуватися, допомагати. Мені подобається, як ми тут підтримуємо наші традиції – бо це потрібно для кожного з нас.» Маючи багато друзів, як серед американців, так і серед емігрантів з Європи, Уляна розповідає, що багато хто з них стежить за українськими подіями: «Вони підтримують, співчувають, багато розпитують про Україну».

І сама красуня намагається підтримати і допомогти Україні, хоч і з далекої Америки. Свій головний приз з конкурсу «Міс Українська Діаспора» дівчина передала українському військовому.

«Пам’ятаю, коли казала, що буду брати участь у конкурсі, друзі і знайомі питали, який головний приз я можу виграти. А я про це навіть не задумувалась –  я не йшла туди заради виграшу. А коли винесли сертифікат на купівлю бронежилету – це було неочікувано. Але це особливий, чудовий подарунок. Адже я отримала змогу передати свій подарунок комусь іншому, знаючи, що це може врятувати життя. Це не має ціни і краще за будь-які ювелірні прикраси. Це, насправді, і було метою – взяти участь, аби мати більше можливостей допомогти Україні», – ділиться враженнями Уляна.

Одразу після своєї перемоги, вже наступної неділі під церквою Св. Йосифа-Обручника в Чикаго разом з іншими учасницями Міс Українська Діаспора Уляна збирала і запаковувала речі, одяг та іграшки для родин українських військових. Загалом під час цієї акції в Чикаго було зібрано 65 коробок необхідних речей.

Фенин3

Разом з медичним обладнанням та ліками гуманітарна допомога успішно прибула в Україну. На черзі – наступний вантаж в рамках спеціальної гуманітарної місії конкурсу «Міс Українська Діаспора» для українських госпіталів.

Окрім матеріальної допомоги, дівчата з конкурсу беруть участь у соціальних акціях. Нещодавно українські красуні стали учасницями п’ятикілометрового забігу вздовж озера Мічиган. Незважаючи на морозну погоду, дівчата, загорнені в українські прапори та символіку, пробігли дистанцію і присвятили свій забіг Україні та українським військовим. Вони зізналися, що бігти 5 кілометрів у мороз – це найменше, що можна зробити: «Адже нашим військовим на сході України зараз набагато холодніше, і ми їх підтримуємо всім серцем і всією душею». «Ми віримо, що Україна переможе», – впевнені красуні.

Уляна Фенин переконана, що настане день, коли українці діаспори почнуть повертатися на свою рідну землю, принаймні, такі думки існують в її родинному колі. «Мої батьки, наприклад, разом із братом хочуть колись повернутися в Україну. І знають, що такий день настане. Тільки не знають, коли. Я б так само хотіла, але не знаю, як складеться моє життя».