Материнське щастя: діти про своїх матерів – відомих коломиянок. Фото з сімейних архівів

У другу неділю травня відзначаємо День матері і до цього свята “Дзеркало медіа” підготувало проект “Діти про матерів”.

Ми поспілкувалися з дітьми відомих в Коломиї жінок, які виховують та виховали трьох і більше дітей та які змогли поєднати успішну кар’єру, громадську і творчу діяльність з материнством.

 

Уляна Мандрусяк – начальник відділу культури Коломийської міської ради, голова благодійного фонду “Покуття”.

Діти: Мар’яна – 38 років, Соломія – 28 років, Марко – 26 років.

Мар’яна: Наша мамуся уже не просто лише наша мама, вона чудова бабуся двох своїх люблячих онуків Данила і Марії. Вони з нетерпінням чекають на поїздки до бабці Уляни в Коломию, особливо на літні канікули. Бабця для внуків традиційно ліпить смачнющі пиріжки. А ще в нас вдома часто лунає фортепіанна музика. Адже завдяки мамі, викладачу гри на фортепіано, всі діти і внуки опанували інструмент. Мама – великий патріот. Україна – її цінність. Це вона показує в своїй щоденній роботі, у патріотичному вихованні нас, дітей. З гордістю скажу, що наша мама – приклад справжньої мами, для якої діти – це все її життя, заради яких вона готова на будь-які самопожертви.

Марко: Мама – дуже добра людина і любить всю нашу велику родину безмежно. Любить і нашого пса Гектора. Моя мама по життю оптиміст і вчить ставитися до життя по-філософськи. Тому усі невдачі сприймаються, як побутові речі. Іншими словами – з будь-якої ситуації можна знайти вихід. “Головне хотіти!” А ще моя мама робить найсмачніше в світі печене м’ясо і торти. Я завжди кажу, щоб мама на пенсії відкрила своє маленьке кафе, де буде меню з п’яти страв. Ми її дуже любимо!

Соломія: Одного разу до мене підійшла знайома і сказала: “Я вражена, наскільки сильною жінкою є Уляна Іванівна. На рідкість. Таких одиниці”. Я захоплююся нею, як жінкою, як людиною. В чому сила моєї мами? Перш за все, в її любові до сім’ї – її найбільшої цінності. Щирість до оточуючих людей, до роботи, яку робить. В її непереборному оптимізмі. В її глибокій духовності, непохитній вірі в Бога. “Помолися – і все вирішиться якнайкраще”, – мамині слова на щодень. І дивом дивуєшся, скільки міці у цій тендітній, ніжній жінці. Цілий рік день у день мама була зі мною поруч на лікарняному ліжку, коли я важко хворіла. Цілий рік! Як лікар, просто не уявляю, як вона те все витерпіла. У мами все має бути досконало, ідеально і найкраще. А ще вона непереможний альтруїст. Не секрет, що всі фестивалі, свята, події в Коломиї – справа рук Уляни Іванівни і її душевної відданості місту і коломиянам. Ви не уявляєте, яку колосальну роботу мама щодня проробляє. Частенько телефонуєш ввечері до мами, питаєш, що робиш, чи ще не спиш. Та де там! Готує промову до завтрашньої чергової події. Бог не міг бути скрізь, тому Він створив маму.

Ольга Руданець – заслужений працівник культури України, голова Конгресу української інтелігенції, поетеса, керівник літературно-драматичної частини Коломийського обласного академічного театру імені Івана Озаркевича.

Діти: Людмила – 38 років,  Аліна – 33 роки, Христина – 27 років.

Людмила: Наша мама дуже працьовита. Завжди працювала як не на двох, то, бувало, і на трьох роботах. Все життя прагнула самовдосконалення, тому й має аж три вищі освіти, закінчила Київський інститут культури, Прикарпатський національний університет та Академію державного управління при Президентові України. Мама не прагне, але ми, сестри, маємо бажання і намір видати збірку її віршів. Для нас мама – це перш за все безмежна любов і турбота та власний приклад праці і постійного самовдосконалення! Ми вдячні їй за все: за життя, любов і науку.

 

Інна Колесник – юрист у страховому товаристві з додатковою відповідальністю “Захід-резерв”, член виконавчого комітету Коломийської міської ради, поетеса.

Діти: Анна – 10 років, Максим – 4 роки, Віра – 9 місяців.

Анна: Мама – ласкава, ніжна і добра. Ми її розуміємо навіть тоді, коли вона на нас сварить. Я її дуже люблю. Я найстарша і тому стараюсь їй допомагати, вона вчить мене прибирати. А кожні вихідні я готую для неї сніданок. Ми любимо мандрувати та ходити в гори. Я бажаю їй здоров’я, щастя, любові і щоб вона завжди була усміхнена.

 

Наталія Федорук – психолог, ведуча радіопрограми.

Діти: Данило – 8 років, Дарина – 5 років, Ярема – 1 рік.

Данило:  Наша мама – супервумен. Вона вчить нас захищатися і не давати себе в образу. Вона дуже чесна і справедлива, вміє вислухати і дає багато порад. Я допомагаю їй бавити молодшого братика. Бажаю мамі, щоб вона заробляла багато грошей і гарно проводила час.

Даринка: Мама дуже крута,  гарна і мила. Я її люблю. У неї є робота. Ми їй допомагаємо.

 

Роксолана Крив’юк – головний спеціаліст відділу культури Коломийської міської ради.

Діти: Мирослава – 23 роки, Дмитро – 18 років, Мартуся – 6 років.

Дмитро: Мама для нас найдорожча людина в світі.  Вона є берегинею сім’ї і саме мама створює вдома затишок, тепло і відчуття любові до дітей і чоловіка. Мама дуже ніжна, турботлива, надзвичайно щедра і працьовита людина. З нею можна говорити, як з найкращою подругою і отримати гарну пораду, або просто жартувати і сміятися аж до сліз. Також вона чудово готує їсти, а її пляцки і сирники можна хоч в ресторанах подавати. Коли я з Мирославою приїжджаємо з Києва і Львова додому, то нас завжди чекають найсмачніші страви в світі, бо вони приготовлені з великою любов’ю. І тоді навіть простий вечір перетворюється у святковий. Змалку мама навчала нас  бути добрими, люблячими і співчутливими. Поважати інших і нічого не боятися, а постійно йти вперед. Завжди казала і каже: “Роби добро і не чекай за це подяки”. Мама нас навчила любити Бога і Україну. І всі знаємо, що  мамина молитва чудодійна. Перед якоюсь важливою хвилюючою подією чи ситуацією дзвонимо мамі: “Мамо, помолись”, тоді зникають відразу всі хвилювання і стається все якнайкраще. Також мама чудова, красива і мудра дружина.
Тож від імені дітей хочу сказати, що ми її дуже любимо, поважаємо і сподіваємось, що вона завжди буде горда за нас.

 

Сестра Вероніка – сиротинець Святого Миколая.

Діти: десять дівчаток.

Наталя, 15 років: Наша сім’я велика і дружня. Ми все робимо разом: радіємо, сумуємо, граємося, подорожуємо, працюємо, молимося. І до всього цього заохочує нас наша мамуся Вероніка. У нашій сім’ї десятеро дітей віком від 4 років до поки не влаштують особисте життя. Буває по-різному, але мамуся все знайде час, підхід, розуміння для кожного. Своєю любов’ю вона сприяє, щоб ми розуміли один одного, допомагали один одному, поважали один одного. Своїм прикладом вчить жити нас за Божими заповідями. Любимо і вдячні матусі за її терплячість, ласку і любов.

Єва, 9 років: Я люблю мамусю за те, що вона нас виховує. Ми з нею завжди подорожуємо, радимося. Вона нас дуже любить. А я просто люблю її за все.

Спілкувалася Інна ЯКУБ’ЯК