Конфлікт інтересів: чи дійдуть згоди забудовники і коломияни?

Коломия за темпами забудови входить у топ-20 міст України, випереджаючи навіть деякі обласні центри.

Майже усі “вільні місця”, які ще є у місті, або вже забудовані, або в процесі.

Будівельні організації все частіше зазіхають на нові й нові території. Часто це призводить до конфліктів з мешканцями міста.

Одне з таких зіткнень сталося на вулиці Романа Шипайла.

На цій вулиці, одразу біля Ткацького озера, була розташована котельня. Декілька років тому її та земельну ділянку під нею купила івано-франківська будівельна фірма МЖК “Експрес-24”. Фірма планує збудувати 9-поверховий будинок на 5 під’їздів.

Цього року тут розпочалися будівельні роботи. Відповідно забудовнику необхідно доставляти на місце будови цеглу, бетон, пісок та інші будматеріали.

Заїзд на територію колишньої котельні був з вулиці Петлюри між будинками 38 та 42. Саме цією дорогою і почали їздити вантажівки.

Однак мешканці цих будинків виступили категорично проти, аргументуючи це тим, що великогабаритний транспорт руйнує будинки.

На захист мешканців став депутат від цього округу Ігор Ільчишин. Зокрема, він вів перемовини з владою та забудовником.

Згодом забудовник знайшов інший шлях довезення будматеріалів – через вулицю Шипайла. Це вузька вуличка з приватною забудовою, що з’єднує вулиці Лисенка та Петлюри.

Та руху великогабаритного транспорту не зраділи й тут. Місцеві мешканці запевняють, що жодних дозволів на проїзд вантажівок їхньою вулицею забудовник не має і робить це самовільно. Крім цього, це завдає їм незручностей та руйнує майно та будинки, які були зведені ще на початку минулого століття.

Тетяна Акімова розповідає, що на місці дороги, якою їздять вантажівки до місця будови, колись було озеро. Його засипали, а тепер через великі вантажі вся вода пішла до людей на подвір’я та підвали. Бувають дні, – каже пані Тетяна, – коли у підвалі стоїть по коліна вода.

Підтримує свою сусідку і Богдан Матвій. Чоловік каже, що дорога по вулиці Шипайла не розрахована на важкі автомобілі. Через рух 40-тонних “КАМАЗів” вона просідає і тим наносить непоправних руйнувань будинкам, які тут побудовані без фундаментів.

Доєднується до цих аргументів і пані Леся. Жінка каже, що забудовник вже знищив тротуар та дорогу, яку нещодавно відремонтували. Крім цього, – каже жінка, – вже починають давати тріщини будинки. Ну й безпека дітей турбує місцевих мешканців, які скаржаться, що величезна КАМАЗи буквально “літають” цією маленькою вулицею.

Відповідно, мешканці вулиці Шипайла вимагають і від забудовника, і від влади припинити завіз будматеріалів їхньою вулицею.

У свою чергу директор будівельної фірми МЖК “Експрес-24” Олексій Салига каже, що незручності тимчасові і вже за місяць про них ніхто не згадає, натомість замість існуючого бардаку люди отримають облагороджену територію. Також пан Салига запевнив, що усі дозволи на проїзд у фірми є, погоджені вони начебто і в мерії, і в ДАІ, та показати документи не зміг.

Останнім часом будівельні конфлікти у нашому місті стали періодичними. Бажання будівельників заробити – зрозуміле, однак при цьому і влада, і забудовники повинні усвідомлювати, що у коломиян є інтереси, які треба враховувати.

АВТОР: Віктор ФІТЬО.

Читайте також: “Коломия здійснить прорив у капітальному будівництві”, — Ігор Слюзар