Командир батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич зустрілася з прикарпатськими медиками. ФОТО

У рамках відзначення Дня добровольця на Івано-Франківщину завітала командир батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич зі своїми побратимами.

Під час перебування на Прикарпатті вона зустрілася з медичною спільнотою обласної клінічної лікарні. Темою розмови стала діяльність та розвиток медичного батальйону.

Керівник розповіла присутнім, як можна потрапити у лави “Госпітальєрів” та працювати медикам з людьми, які повертаються з війни із різними травмами, а також як допомогти із їх соціалізацією, інформує “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Фіртку.

“Через батальйон “Госпітальєри” пройшли понад 300 медиків, які працюють у найгарячіших локаціях фронту – Авдіївці, Мар’їнці та позиції “Жовта”, та надали допомогу більше двом тисячам пораненим», – повідомила Яна Зінкевич.

Звертаючись до працівників медичного закладу, керівник медичної частини УДА відзначила, що кожен лікар повинен із розумінням віднестися до кожного бійця, який повертається з передової, адже вони травмовані не лише фізично, а й психологічно.

Щомісяця “госпітальєри” проводять медичний вишкіл, який триває 7 днів. Завдяки такій підготовці медики-добровольці навчаються самодопомозі і рятуванню бійцям за міжнародною системою НАТО.

Це спеціалісти, які працюють саме з вогнепальними пораненнями на передовій, тобто це евакуація постраждалого з нульової позиції до госпіталю, – додає волонтерка. – Після такого навчання частина людей йде до нас на стажування і проходять ротацію на базі “Госпітальєрів”, пізніше стають членами батальйону”.

Слід зазначити, що у Франківську також діє служба госпітальєрів і їх у місті шестеро.