Колишній заступник мера говорив на сесії про незаконний розподіл землі у Коломиї

Як повідомляли, у Коломийській міській раді 10 січня відбулось ІІ пленарне засідання 40 сесії.

Розпочалось воно із виступу депутата Івано-Франківської обласної ради, колишнього першого заступника міського голови нашого міста Сергія Коцюра.

Він порушив питання незаконного розподілу землі в Коломиї. Депутат зазначив, що таких проблем за останні кілька місяців стає все більше й більше. Пригадує випадок, коли майже 2 га землі біля гімназії хотіли переоформити з навчального закладу на приватну фірму. Цього не вдалось зробити.

Продовжує свій виступ Сергій Коцюр такими словами: “Питання щодо передачі громадській організації землі в центрі міста під будівництво будинку. А ми знаємо історію цієї організації. Ті приміщення, які були у них у користуванні, вони віддали приватним фірмам, і зараз там магазини. Більше того, одне з приміщень у РАСЦІ було взагалі приватизовано й продано. І ще одне питання щодо передачі 22 га землі біля заводу “Леоні” одній невідомій та незрозумілій фірмі без конкурсу чи аукціону, яка була створена влітку 2018 року з невеликим статутним капіталом. До нашої організації підходили, домовлялися, обіцяли золоті гори, але наша позиція була принципова. І я тут не для того, щоб похвалитися, а для того, щоб сказати, що з нами почали працювати по-іншому. Просто почали погрожувати. Ті, хто працює в державних та комунальних структурах, їм почали приходити листи “щастя” від силових структур. Тим, в кого є бізнес, погрожують його закрити і спалити. І недавно одному нашому однопартійцеві спалили машину. Ми не гарантуємо, що це політичний тиск, але закликаємо національну поліцію провести якісне розслідування і знайти замовників та виконавців цього злочину”.

Коломийський міський голова Ігор Слюзар на такі заяви Сергія Коцюра дав таку відповідь: “1,5 млн чистого платежу в бюджет. Мене не цікавить, який інвестор. 1,5 млн прямого надходження в бюджет. Чи він півроку тому зареєструвався, чи 10 років тому, це немає значення. Я вам нагадаю, коли ви літом минулого року віддали 9 га на тих самих умовах. І сьогодні люди мають ліцензію і почали робити. Ми ризикнули? Ризикнули! Це є ризик. Ми нічого не втрачаємо в цьому питанні… Я не бачу негативу від прийняття того рішення. З першого дня йде орендна плата за землю. А якщо врахувати, що за два місяці буде переоцінка землі, то буде не 1,5, а 3 млн”.

АВТОР: Ярина БАЛАБАНИК

ФОТО: Андрій КАНЯ