Коломия готується відзначати 100-річчя ЗУНРу

Наближається велика дата — 100-річчя Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). З цього приводу у ратуші відбулося чергове засідання організаційного комітету на чолі з заступником міського голови Володимиром Бойцаном.

У ньому взяли участь представники міських відділів культури, освіти, музею, громадські діячі, повідомляє Дзеркало медіа.

Визначено основні напрямки святкування. Йшлося, зокрема, про впорядкування поховань січових стрільців та вояків УГА на коломийських цвинтарях, про порядок проведення урочистих заходів, про велелюдну ходу середмістям та інше. Заплановано виставку тематичних малюнків учнів художньої школи, а також конкурс читців, аматорські гурти вивчають і нагадують стрілецькі пісні, готують до друку унікальну книжку-альбом про ЗУНР у Коломиї. Свій внесок уже зробив директор педколеджу Валерій Ковтун, який видав листівку з коломийськими зунрівськими марками у своїй філокартичній серії.

Оргкомітет запланував залучити до відзначення ювілею ЗУНР всі громадсько-політичні організації, Церкву, заклади освіти, теперішніх і колишніх депутатів та керівників міського апарату, активних містян, адже 100-річчя буває тільки раз, а Коломия в історії ЗУНР посідає своє особливе місце.