ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Дні, які змінили історію: Хронологія коломийського Євромайдану (фото+відео)

До другої річниці Революції Гідності журналісти "Дзеркала Коломиї" підготували стислу хронологію тогочасних подій у Коломиї. Під вечір 21 листопада 2013 року після оприлюднення рішення уряду про призупинення процесу підготування підписання Угоди асоціації України з ЄС в Києві люди почали самоорганізовуватися через соціальні мережі. Перша акція розпочалася на Майдані Незалежності близько 22:00. [caption id="attachment_3070" align="alignnone" width="795"]Євромайдан Коломия Перший день коломийського Євромайдану[/caption] 22 листопада  мешканці Коломиї прийшли до міської Ратуші висловити своє обурення щодо призупинення процесу підписання Угоди про асоціацію з ЄС. На своїй сторінці у facebook журналіст Віктор Фітьо написав:
“Тільки-но повернувся з-під Ратуші, де завершився коломийський “Євромайдан”, який в пізній час та холодний вечір зібрав понад півсотні людей. На наш заклик відгукнулися депутати міської ради та міський голова. Це приємно."
Біля Ратуші було вирішено, що наступного дня буде проведена позачергова сесія Коломийської міськради. Тоді було прийнято резолюцію-звернення до усіх коломиян, мешканців Коломийщини та Прикарпаття із закликом їхати на Майдан до Києва і там відстоювати своє право на гідне європейське майбутнє. Також резолюція містила звернення до усіх проукраїнських політичних сил не обмежувати акції протесту лише 24 листопада, а оголосити безстрокову акцію протесту із кінцевою метою відсторонити режим Януковича від влади в Україні. З того вечора і аж до закінчення Революції Гідності коломияни активно підтримували проєвропейську позицію України. Чи не щодня організовувалися міські мітинги, автобуси активістів відправлялись у Київ, проводились збори харчів та коштів на потреби Євромайдану. 25 листопада після мітингу на Вічевому Майдані до Києва відправили перші автобуси на підтримку київського Євромайдану. Мітинги на підтримку асоціації України з ЄС у Коломиї оголошено безстроковими. Організатори закликали містян щодня збиратись на акії протесту. 26 листопада до мітингів приєдналось коломийське студентство. Також студенти були під стінами ДАІ і вимагали, щоб ті відпускали автобуси на Київ.
Коломия Євромайдан студенти 30 листопада депутати провели позачергову сесію на площі Відродження. На цій сесії було прийняте рішення про оголошення загальноміського страйку. Цього ж дня ввечері невідомі підпалили автомобіль депутата Коломийської міської ради. Частина коломиян розцінила цей випадок як спроби залякати людей брати участь у Революції Гідності. 3 1 грудня у Коломиї було проведене загальноміське віче, на яке зібралось близько п'яти тисяч коломиян і мешканців району. В цей же день мер Коломиї Ігор Слюзар та міські депутати провели  виїзну сесію в Києві і взяли участь у загальнонаціональному віче на Майдані Незалежності. У столиці на той час страйкувало понад 700 коломиян. Коломийський страйковий комітет збирав людей, власників транспортних засобів для поїздки до Києва. 5 грудня у місті працює Громадська охорона. Понад півсотні молодих хлопців на добровільних засадах зголосилися оберігати спокій на коломийському Євромайдані. 7 грудня сесії Коломийської міської та районної рад провели  в Києві. Депутати виступали на сцені, зачитували звернення і підтримували євроінтеграцію України. 11 грудня міський голова Коломиї Ігор Слюзар звернувся до громадян. Обурений нічними розправами на Євромайдані, мер закликав усіх їхати до Києва. 12 грудня коломияни продовжували масово їхати на Євромайдан у Київ. 25 грудня в Коломиї створили осередок Народного об'єднання "Майдан" . 16 січня народний депутат від Коломиї Олесь Доній проголосував за держбюджет разом із "регіоналами". 20 січня невідомі пошкодили таблиці громадської приймальні Олеся Донія.35a5bf43e88a225dc51bdec0b2369db9 20 січня із Коломиї до Києва продовжують відправляти автобуси з охочими підтримати Євромайдан у столиці. У Києві затримали активіста Євромайдану, коломиянина Любомира Гурмака. 21 січня у нардепа Олеся Донія влучила гумова куля.
"Коли був під колонами на вході до стадіону "Динамо", то в мене влучив міліцейській снайпер, що засів за паркани на пагорбі. Я повернувся і гумова куля влучила в бік. Із тієї відстані удар геть не сильний (через дві куртки), швидше як не сильний поштовх. Але якби куля влучила в голову – то це інша справа", – написав він у соцмережі Facebook.
22 січня у автобусі з коломийськими мітингувальниками у с. Олешів Тлумацького р-н під час руху розбили скло. 23 січня мітингувальники пікетували провладні установи Коломиї. 26 січня у Коломиї активісти захопили офіс міської організації "Партії регіонів". З офісу "регіоналів" винесли всі документи. Після цього на центральній площі, де відбувалося віче, розвели багаття та спалили прапори та іншу символіку "Партії регіонів". Документацію передали у штаб спротиву для подальшого вивчення. Також зі сцени зачитали прізвища членів Партії регіонів із посвідчень, які знайшли у цьому офісі. 2f8f39bc8fe311baf7a0196d10386b9c DSC_0250 27 січня депутати Коломийської Міської Ради вивели зі складу виконкому Коломийської міськради голову Коломийської РДА Михайла Негрича. 28 січня помер активіст Майдану Богдан Калиняк.КалинякБогдан 18 лютого у сутичках з "тітушками" в Маріїнському парку поранено кількох коломиян. У Коломиї на загальноміському мітингу оголосили мобілізацію на Київ. На вічі закликали всіх чоловіків негайно відправлятися до столиці. Мер міста заявив, що востаннє просить коломиян їхати на Київ. 19 лютого у Коломиї о 2 год. ночі більше сотні мітингувальників штурмували приміщення міської міліції. Міліціонери дали людям свої щити і кийки. Начальник Коломийського МВ УМВС Олександр Кочкін написав рапорт на звільнення. Також мітингувальники штурмували приміщення СБУ та міськрайонну прокуратуру. f66af2eeb7571801c2ba27b78fdbd94b Невідомі пошкодили вивіски та розмалювали фасади магазинів, торгові марки яких належать "регіоналам". Також залишили напис "Наша кров за наші гроші!". 19-24 лютого оголошено днями жалоби за загиблими у Києві. 16014eff18899415c8719086f020e253 20 лютого у Києві на Майдані від кульового поранення загинув в голову мешканець Великої Кам'янки  Ігор Ткачук.fd75e39b9e7c0e304b86c1f7d329c122 20 лютого на в'їздах до Коломиї розмістили блокпости і перевіряють всі автомобілі. 21 лютого коломийський міський та районний осередки "Партії регіонів" саморозпустилися. Коломийська СБУ перейшла на бік народу. 22 лютого майданівець Ярослав Грабовецький з Коломийщини отримав чотири вогнепальні поранення. 1 березня міський голова Ігор Слюзар зізнався, що 20 лютого отримав наказ заблокувати аеродром у селі Корнич, що на Коломийщині.  6 березня - коломияни відремонтували Міст закоханих у Києві. Джерела: НТК, Коломийські Вістиkolomyya.org, Вікна