Національний музей Гуцульщини та Покуття співпрацюватиме з Музеєм Опольського села

У музеї укладено Угоду про партнерську культурну співпрацю між Національним музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського і Музеєм Опольського села.

Документ урочисто підписали генеральний директор Національного музею Ярослава Ткачук і директор польського музею Ярослав Галенза в меморіальній кімнаті видатного українського письменника, адвоката й громадського діяча Андрія Чайковського.

Відповідно до угоди, укладеної на п’ять років, згадані інституції спільно пропагуватимуть культурну спадщину регіонів у дусі діалогу та порозуміння між людьми різних національностей, культур і релігій, шануючи історичні відмінності. Сторони переконані, що культурний і науковий обмін сприятиме співпраці між народами, їхньому розумінню культури та духовного життя.

У межах співпраці передбачено участь у найрізноманітніших наукових, мистецьких, дослідницьких, реставраційних і багатьох інших проектах. Це, зокрема, спільна організація наукових симпозіумів і тематичних конференцій, виставок, дослідницька й видавнича діяльність, популяризація давньої і сучасної культури та традицій регіонів, допомога в навчанні та фахове вдосконалення співробітників двох музеїв.

Початок офіційній співпраці дала виставка опольських «крашанок» з колекції музею Опольського села, яку урочисто відкрили в музеї писанкового розпису Ярослава Ткачук і Ярослав Галенза. Наступним етапом співпраці стане візит до Ополє та спільна експедиція Гуцульщиною.

Новини Покуття

Оксана ЯСІНСЬКА, hutsul.museum