Коломийський міліціонер, який пройшов «Іловайський котел»: Аби врятуватися, ми три дні повзли соняшниковим полем

Сергій Хапіцький був водієм автобуса та перевозив бійців батальйону «Миротворець» та «Херсон», а також «передовиків». Надійшла команда будь-якою ціною не здати стратегічно важливий об’єкт – вузол залізничного депо. Та, на жаль, цією ціною виявилися життя молодих хлопців, які 7 днів стояли на смерть, тримаючи оборону, до повного виснаження фізичних сил, закінчення боєприпасів, їжі і води.

До серпня минулого року Сергій був на посаді міліціонера батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Івано-Франківськ». Звідти у складі зведеного загону правоохоронців з Прикарпаття відбув у службове відрядження на місячний термін до Маріуполя. Проте до запланованого місця призначення так і не потрапив, натомість прикарпатці поповнили лави на передовій у «гарячій точці» з оборони Іловайська.

За ці дні довелося пройти справжнє пекло, розповідає сержант міліції, інспектор Коломийського взводу ДПС ДАІ Сергій Хапіцький.

міліціонер2jpg

Він був водієм автобуса, перевозив хлопців батальйону, як повідомляє прес-служба УДАІ УМВС в Івано-Франківській області.

«Найгірше, і ця картина стоїть перед очима і досі, коли ми потрапили під обстріл, я озираюся у салон, а за моїми плечима мертві хлопці, а автобус простріляний, як решето», – з болем пригадує Сергій Хапіцький.

Пізніше, коли оборону не сила було втримати, під час виводу об’єднаної колони та залишення міста, прикарпатець дізнався, що із загону вижило всього 14 осіб. Ті, хто вижив, мусили рятуватися – виходити з оточення. Повзли соняшниковими полями, до живого обдираючи руки та перев’язуючи кровоточиві рани. Ішли три дні.

Тепер Сергій по-іншому вимірює життя, без усього дріб’язкового, побутового і швидкоплинного. Цінує найважливіше – родину, маму, яка чекала сина, не знаючи, що він під кулями на передовій, але молилася, просила і випросила у Бога, щоб він повернувся живим. А син заспокоював, що перебуває у Харкові, там, де спокійно. За ці сім днів постарів на ціле життя, подорослішав від сержанта да генерала.

Нині Сергієві 27 років, він не одружений, народився у Снятині. Після закінчення місцевої середньої школи №1 навчався та закінчив Снятинський сільськогосподарський технікум, а у 2011 році здобув науковий ступінь «магістра» за спеціальністю «Облік і аудит», закінчивши Кам’янець-Подільський державний університет. З 2009 року розпочав службу в ОВС з посади міліціонера патрульно-постової служби МУ УМВС м. Івано-Франківська. З січня 2015 року – інспектор ДПС Коломийського взводу ДПС ДАІ при УДАІ УМВС в області. Сержант міліції.

Нещодавно міністр внутрішніх справ Арсен Аваков особисто нагородив Сергія Хапіцького медаллю від Президента України «Захиснику Вітчизни» та відомчою заохочувальною відзнакою – нагрудним знаком «За відвагу у службі».