Коломийська міськрада: перші кроки та кадрові рішення

Новообрана коломийська влада стартувала. У вівторок відбулася перша сесія міськради VII демократичного скликання. Інавгураційне засідання розпочав голова міської виборчої комісії Володимир Романиця, який оголосив офіційні результати місцевих виборів.

Коломию вдруге очолив Ігор Слюзар, який працюватиме в раді із 34 депутатами з дев’яти партій – «Самопоміч», «БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина», «Українська Народна Партія», ВО «Свобода», «Народний рух України», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Народний контроль» та «Укроп».

Депутатська робота буде не новою для 11 осіб, які вже були депутатами попередніх скликань. Понад половина народних обранців – приватні підприємці. Також у міськраду пройшли освітяни, медики, представники залізниці, пенсіонери та лише один військовослужбовець.

Згідно з результатами виборів, коломияни обрали в депутати чотирьох жінок, але після першого сесійного засідання жіночий склад міськради поповнився ще й представницею «Самопомочі» Галиною Луцак, яка працює заступником директора з навчально-виховної роботи у Коломийській ЗОШ №2. Новообрана депутатка представлятиме в раді інтереси мешканців округу №15. Депутатське крісло їй дісталося після того, як представник «Самопомочі» Олег Токарчук став депутатом Івано-Франківської обласної ради.

депутати

[quote_box_right]У Коломийській міськраді VII скликання засідатимуть 34 депутати. У зв’язку зі змінами до виборчого закону, не матимуть своїх представників у міськраді аж 13 округів. Це округи №№ 5, 7, 10, 16, 17, 18, 20, 21, 26, 27, 28, 30 і 34. Зате з чотирьох округів коломияни матимуть по два представники – це округи №№ 8, 12, 13 та 25.[/quote_box_right]

Після голосування про підсумки виборів і визнання повноважень Коломийського міського голови та депутатів міської ради слово взяв очільник міста Ігор Слюзар.

Розпочав з приємного – вручив відзнаки голови Івано-Франківської ОДА та голови Івано-Франківської обласної ради «За бойову звитягу» чотирьом учасникам АТОСергієві Бойку, Романові Вербіщуку, Дмитрові Жолобайлу та Володимирові Тринозі. Потім перейшов до окреслення головних завдань міської ради цього скликання.

«Головний виклик – це зневіра громади у владі. А без їхньої довіри щось робити в Коломиї практично неможливо», – наголосив Ігор Слюзар.

Слюзар1

Міський голова планує повернути довіру коломиян через проведення трьох фундаментальних реформ – комунальної, яка пов’язана з приватизацією багатоповерхового житла та створенням ОСББ; адміністративної – створивши територіальну громаду в Коломиї; а також створення в місті адміністративного центру, який має виключити контакт коломиян з чиновниками.

«Ця робота нас очікує наступні шість місяців. Якщо реформи проведемо неефеективно, будемо мати конфлікти, аварійні ситуації і падіння якості життя наших мешканців», – переконаний Ігор Слюзар.

[pull_quote_left]”Якщо реформи проведемо неефеективно, будемо мати конфлікти, аварійні ситуації і падіння якості життя наших мешканців”, – переконаний Ігор Слюзар.[/pull_quote_left]

Після мерського виступу новообрані депутати прийняли перше рішення – одноголосно підтримали питання «Про співфінансування інвестиційних проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в 2016 році». Що це означає? За умови конкурсного відбору проектів Коломия може отримати змогу за рахунок державних коштів створити індустріальний парк у місті та урбаністичне середовище «KOLO».

«Ми увійдемо в історію, адже почали перше засідання не з кадрових питань, а з господарських», – підсумував після голосування Ігор Слюзар.

Потім перейшли до найочікуваніших рішень – кадрових. Спочатку міський голова виніс на розгляд депутатів зміни в штатному розписі Коломийської міської ради. Апарат ратуші «роздули» на сім працівників. У міського голови побільшало заступників – з трьох до чотирьох; стало на одного більше працівника в організаційному відділі, який, за словами мера, займатиметься інформаційною політикою; та на чотирьох нових працівників у Центрі надання адміністративних послуг. Також відтепер міський голова матиме вже двох штатних радників, зарплатня кожного становитиме приблизно 2100 гривень. За словами Ігоря Слюзара, в їхні обов’язки входитимуть консультації з питань створення ОСББ і територіальної громади в Коломиї.

Найбільш інтригуючим моментом першої сесії Коломийської міськради стало обрання секретаря. За попередніми домовленостями, виходячи з квотного розподілу посад, міський голова Ігор Слюзар запропонував на цю посаду керівника міського осередку «БПП «Солідарність» Любомира Жупанського. Призначення на таку відповідальну й високу посаду цієї кандидатури викликало суперечки. Перш за все, громадські активісти висловлювали сумніви й щодо його професійності. Як зазначали, крісло секретаря має посісти компромісна фігура, яка зможе налаштувати діалог між депутатським корпусом та виконавчою гілкою влади.

голосування3

У кінцевому результаті, відповідно до таємного голосування міського голови й депутатів, новим секретарем став 42-річний Любомир Жупанський, який до цього часу працював тренером-викладачем в ДЮСШ ФСТ «Україна». Він отримав 21 голос з 18-ти необхідних. «Проти» проголосували 14 депутатів.

голосування2

Зате майже одноголосно новообрані депутати підтримали кандидатури на посади заступників міського голови, які теж розподіляли за квотним принципом. «Ні для кого не секрет, що команда нова і, вибачте за сленг, дуже драйвова», – так представив кандидатів Ігор Слюзар.

Першим заступником міського голови, який займатиметься питаннями економіки, став представник «Самопомочі» Сергій Коцюр. 34-річний приватний підприємець зміг потрапити в команду після доволі високого результату на виборах міського голови, отримавши третє місце та поступившись переможцеві 128 голосами.

заступники

«Ні для кого не секрет, що команда нова і, вибачте за сленг, дуже драйвова», – так представив кандидатів Ігор Слюзар.

Заступником міського голови із земельних питань та архітектури обрали представника «Батьківщини» Олега Дячука – 39-річного підприємця, засновника ПП «ПравоБізнесСервіс», депутата міськради. Тепер замість нього в депутатське крісло сяде приватний підприємець Тарас Гнатишин, який представлятиме інтереси округу №9.

Відтепер у команді Ігоря Слюзара буде й два учасники АТО. Заступником міського голови з питань житлово-комунальної сфери обрали ще одного представника «Самопомочі» 28-річного Богдана Федорука. У Коломийській міськраді він працював і раніше – водієм служби господарського забезпечення. Коли почалася війна, пішов добровольцем на Схід у складі 5-го батальйону, потім служив у 128-й бригаді під Дебальцевим. Після повернення з війни виконував обов’язки керівника комунального підприємства «Полігон-Екологія», яке займається ремонтом доріг.

Відтепер заступником мера з гуманітарних питань буде 45-річний представник «УНП» Володимир Бойцан. Досі працював викладачем Коломийського політехнічного коледжу, колишній депутат міськради. Був мобілізований до лав ЗСУ. Служив у 24-ій бригаді, брав участь у боях за Бахмутку.

депутати_спільна

Голосування за секретаря Коломийської міськради фактично продемонструвало неофіційно сформовану коаліцію у складі «Самопомочі», «Батьківщини», «УНП» та частини депутатів від «БПП «Солідарність». Виглядає на те, що міський голова Ігор Слюзар матиме депутатську підтримку від цих політсил, тому тепер має всі можливості реалізувати своє передвиборче гасло «Завершити розпочате».