Коломия працює над оприлюдненням відкритих даних для електронних сервісів, які полегшать життя громадян

Понад 50 міст хочуть навчитися використовувати відкриті дані для електронних сервісів, які полегшать життя громадян. Вже обрано три міста: Коломия, Рівне та Вознесенськ, а згодом буде відомо ще два.

“Коли ми розпочали конкурс “Відкритий виклик” для міст, навіть не сподівалось, що прийде 55 заявок від міських рад. Це дуже велика кількість. Тим більше, що тема відкритих даних не так давно з’явилась в Україні.

Наш проект передбачає допомогу у впровадженні відкритих даних в українських містах. Тобто ми можемо допомогти, зробити аудит, почистити дані та допомогти їх “залити”, правильно структурувати.

Наш проект передбачає також впровадження академії даних, на цій академії ми хочемо навчити державних службовців, як саме правильно структурувати та чистити дані, в якому форматі вони повинні бути”, — розповідає координаторка проекту “Дані Міст” Руслана Величко-Трифонюк.

Читайте також: У ратуші обговорювали практичні результати меморандуму про співпрацю з ініціативою “Дані міст”

Коломия, Рівне, Вознесенськ — перші три міста, що успішно пройшли відбірковий етап конкурсу “Відкритий Виклик” від ініціативи “Дані міст”, повідомляє Громадське радіо.

Наступні два міста будуть відомі пізніше:

“Є дуже багато заявок, ми хочемо поговорити з усіма міськими радами, щоб зробити свій вибір відповідально і щоб не вийшло, що ми починаємо працювати з міською радою, а вона не готова до цієї роботи”, — говорить координаторка проекту.

Читайте також: Ініціатива “Дані міст” та Коломийська міська рада підписали двосторонній меморандум про співпрацю

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.