Коли в Коломиї запрацює індустріальний парк

Саме на Івано-Франківщині зареєстрували перший в Україні індустріальний парк – “Долина”.

Згодом майданчики для “вільних економічних зон” також готували у Калуші, Коломиї, Бурштині та Івано-Франківську. Та чи вдасться реалізувати в області масштабні промислові проекти? Добрим стимулом для цього є Угода про Євроасоціацію. Однак на заваді недосконале вітчизняне законодавство. Громади і бізнес в очікуванні, пише Курс.

1_b83b4-1

Слідом за Долиною індустріальний парк мали зареєструвати в Коломиї на площі 33,7 га. Земельну ділянку планували розбити на 5 ділянок з можливістю дроблення на менші 2-2,5 га (до 11 ділянок). Була розроблена концепція індустріального парку. Втім, до реєстрації не дійшло.

Зараз частину землі, на якій планували створити індустріальний парк в Коломиї, віддали в оренду німецькому холдингу Leoni AG під будівництво заводу. Втім, над створенням індустріального парку Коломия працює надалі.

За словами міського голови Коломиї Ігоря Слюзара, є можливість розширення території в бік недобудованого м’ясокомбінату. Та ділянка була у постійному користуванні, однак наразі власники від неї відмовляються. Також в Коломиї є приблизно 300 га меліорованої землі, де після списання меліорації можливе створення індустріального парку.

“Ми пропонували представникам Leoni стати керуючою компанією індустріального парку. Вони розглядають цей варіант, але чекають прийняття нового закону щодо індустріальних парків”, – розповідає Ігор Слюзар.