Додому Новини Суспільство “Кидаю палити”: в Україні створили сайт та “гарячу лінію” для тютюнозалежних

“Кидаю палити”: в Україні створили сайт та “гарячу лінію” для тютюнозалежних

0
Поділитися

В Україні запрацював професійний сервіс з подолання тютюнової залежності, що поєднав “гарячу лінію” та сайт допомоги.

“Гаряча лінія” 0-800-50-55-60 безкоштовна для дзвінків зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України, інформує “УП.Життя“.

Don Yapon

На сайті “Я кидаю курити” можна пройти тестування на готовність кинути палити та фізичну залежність від нікотину.

Охочі зможуть отримати консультацію, поставивши запитання через онлайн-чат або надіславши запит через електронну пошту.

Сайт містить довідкову інформацію про те, як кинути курити, що робити після того, як позбувся поганої звички, а також історії успіху колишніх курців.

Сервіс працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00.

“Національна безкоштовна “гаряча” лінія – один із трьох всесвітньо визнаних підходів до надання послуг у відмові від куріння, який рекомендовано ВООЗ. За умови достатніх потужностей та належного фінансування “гаряча” лінія дозволяє охопити до 6% усіх курців щорічно, адже вона є доступною для усього населення країни. Це важливо з точки зору надання професійної допомоги у припиненні куріння усім людям, які її потребують”, – розповів експерт Ініціативи ВООЗ по звільненню від тютюнової залежності Донгбо Фу.

За результатами загальноукраїнського опитування курців, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у вересні-жовтні минулого року, 77% українських курців вважають створення сервісу з надання допомоги у припиненні паління потрібним.

70% робили хоча б одну серйозну спробу кинути палити і ще приблизно стільки ж хочуть кинути.

Відсоток тих, хто досягає успіху, не дуже великий – за даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну (GATS) 2010 р., 40,5% курців пробували облишити цю звичку, однак лише 6,7% вдалося.

“Невеликий відсоток тих, кому вдається успішно кинути курити, свідчить про те, що наявність професійної допомоги є вкрай важливою. Наша задача – створити умови, щоб ті курці, які хочуть позбутися тютюнової залежності, могли це зробити”, – зазначив головний спеціаліст Управління громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Олег Дудін.

Сервіс було розроблено в межах ініціативи, яка впроваджується громадською організацією “Життя” в рамках спільного проекту МОЗ та Бюро ВООЗ, за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва “Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні”.