Кіборг проти поліції, поліція проти кіборга

Герой АТО, оборонець донецького аеропорту Василь Кузьмин, як відомо, написав звернення в НАБУ про корупцію й кумівство у владних структурах Коломиї, котрі чинять на нього тиск і погрожують криміналом.

У зверненні Кузьмин пише, що мер оточив себе друзями й родичами, добився призначення начальником місцевої поліції свого шваґра. А тепер, коли він, Кузьмин, заявив про намір балотуватися на міського голову, вони всі сполошилися й вирішили усунути його від участі в майбутніх виборах шляхом притягнення до кримінальної відповідальності за злочини, які він не вчиняв. (Повний текст звернення опубліковано на сайті “Дзеркала Коломиї”).

Нагадаємо, що в другій половині жовтня минулого року місцеві й обласні медіа-портали писали про те, як декілька чоловіків вивезли в ліс неповнолітнього хлопця, там його принижували і цілком голого відпустили додому. Про мотивацію такого знущання над підлітком мас-медіа не повідомляли, очевидно, не цікавилися, взявши до уваги тільки сухі поліцейські зведення. (А мотивація була, і доволі конкретна – бешкет, який учинив той хлопець серед своїх сусідів. Отож про цілковиту безневинність потерпілого говорити не доводиться). Восьмеро дужих чоловіків начебто повезли хулігана до п’ядицького лісу. Там його роздягнули, трохи полякали, попринижували й випустили на всі чотири сторони без одежі, в одних шкарпетках. Голяком хлопець подався до Коломиї, на підході до міста його підібрав співчутливий таксист…

Родичі хлопця написали заяву в поліцію на Кузьмина та його приятелів про знущання над неповнолітнім. Майже п’ять місяців тривало слідство. Нарешті справу передано до суду, засідання якого двічі вже відкладали через неявку задіяних у судовому процесі осіб.

Цікаво, що версії цієї пригоди у самого Кузьмина й у поліції кардинально різні. Так, Кузьмин запевняє, що, намагаючись утихомирити хулігана, він з братом посадив буйного підлітка в автомашину з наміром відвезти в поліцію. Але потім його пожаліли й відпустили. І ніхто нікого нікуди не віз і не роздягав. Принаймні, у своїй скарзі до НАБУ про це Кузьмин не пише…

Не беруся бути арбітром у протистоянні між кіборгом і поліцією. Остаточне слово скаже суд. Пояснення і претензії Василя Кузьмина ми вже знаємо. Заради справедливості годиться надати слово й правоохоронцям, що й робимо. Отож, як у поліції тлумачать конфлікт, розповів журналістові “Дзеркала” начальник Коломийської поліції Остап Білейчук:

– Особисто я з Кузьминим знайомий віддавна. Поважаю його як принципову людину, мужнього вояка. Однак перед законом усі рівні. Героїчні вчинки не звільняють людину від відповідальності за неправомірні дії. А неправомірні дії ветерана АТО та ще п’ятьох його побратимів на мирній території у мирному місті доведені численними слідчими діями та перевірками, у тому числі службовою перевіркою – по всій вертикалі, починаючи від генеральної прокуратури, через обласну і до місцевої. Допитано навіть пасажирів маршрутки, які бачили догола роздягнутого хлопця по дорозі з П’ядиків до Коломиї. Аби не допустити ані найменшої похибки зі звинуваченням у незаконному позбавлені волі, до розслідування були залучені всі можливі інстанції. Тому так довго, майже півроку, тривало слідство, хоч усе було ясно відразу. І тільки зібравши максимальну базу доказів, передали справу до суду. Повторю: ми шануємо наших героїв, однак протиправні дії не дозволимо вчиняти нікому. А щодо того, хто кому кум чи шваґер – я не знаю. Жодних, навіть віддалених родинних стосунків з мером міста Ігорем Слюзарем ні я, ні моя дружина не маємо.

Іван ДЖИНДЖУРА