Керівництво обласної санстанції перевіряють на причетність до корупційних схем

Національне антикорупційне бюро проводить обшуки у приміщенні Державної санітарно-епідеміологічної служби в Івано-Франківській області. У четвер, 30 червня, розпочалася спільна операція з викриття 19 головних санітарних лікарів областей у злочинній корупційній схемі.

У мережі Facebook міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що в робочому кабінеті затримали Головного санітарного лікаря України Святослава Протаса з начальником департаменту Санітарної служби України Чепурним.

Нагадаємо, що донедавна Франківську СЕС очолював Михайло Яворський. А на сайті Головного управління Держсанепідслужби досі повідомляють, що він таки очолює СЕС у Івано-Франківській області, повідомляє “Репортер“.

Обшуки наразі проводять в ДУ “Івано-Франквському обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби України”. Робота установи наразі заблокована.

“Тільки що, в робочому кабінеті, затримали Головного санітарного лікаря України Святослава Протаса з начальником департаменту Санітарної служби України Чепурним, – повідомив в мережі Арсен Аваков. – Одночасно по всій країні, проводяться обшуки, допитуються 19 головних санітарних лікарів областей, частина з яких також будуть затримані!

Група чиновників, на чолі з Протасом, розробила і впровадила злочинну схему по розкраданню великої суми бюджетних коштів. На переведенні в готівку та отриманні першого ж траншу викрадених коштів (400 000 грн), учасники афери були затримані.
Спільна операція проводилася і розроблялася Нацполіцією (ДЗЕ) і НАБУ. Відмінний приклад координованих спільних дій!
Протас був затриманий у власному кабінеті, як організатор розкрадань. Він діяв цинічно – попередньо змовившись про те, як і за якими правилами викрадати і відмивати бюджетні гроші. Всім довели правило і «обов’язки» – і всі погодилися брати участь в афері .. і тільки один (!) Сказав – НІ.

Оперативниками НАБУ і Нацполіціі за час спостереження задокументовано 11 фактів вимагання та отримання Протасом від підлеглих хабарів . Ось таке кодло .. Будемо чистити крок за кроком!

Але, що важливо .. адже є той 1 з 20 який сказав НІ .. Це оптимістам. 1 з 20. .. Або це нестримним скептикам? Хто ви ці 19? Шановні в суспільстві, сиві і інтелігентні? .. Але сказати НІ афері не змогли – простіше приладь під начальство і заодно «грошей зрубати». Атмосфера в чиновницькому співтоваристві змінюється повільно, така діалектика трансформації – потрібні реформи, люди і вчинки і воля до змін.
Сподіваюся, ми на правильному шляху – а поки – будемо випалювати гниль!
І давайте призначимо 19 нових порядних санітарних лікарів! Знайдемо!? Зобов’язані знайти!”