Іванна Червінська з Коломийщини розповіла про справжній джаз в Україні. ВІДЕО

Як сьогодні популяризується джаз в Україні дізнавалися журналісти “Соціальної країни” у бас-гітариста, композитора Ігора Закуса та співачки Іванки Червінської з Печеніжина, що на Коломийщині, передає Станіславське ТБ.

“Музика для вузького кола людей” – так колись казав про джаз поет-шістдесятник, видатий український дослідник і популяризатор джазу Володимир Симоненко. Свідомо чи ні, але маестро дав точне означення статусу джазу в Україні на кілька десятиріч уперед.

Нагадаємо, коломиянку Іванну Червінську ще зі сліпих прослуховувань “Голосу крїани” назвали “карпатською мавкою”.

Як зізнавалась співачка, саме українське завжди було їй найближче до душі, тому й вирішила присвятити себе народній музиці.

В 2009 році Іванка стала співпрацювати з етно-джазовим гуртом “ShockolaD”, який співав українські народні пісні в джазових обробках. Дівчина стала їхньою солісткою і пропрацювала там близько шести років. За той час записала з ними два альбоми “Щедрий вечір з добрим джазом” та “World”. І саме Ігор Закус запропонував Іванні співпрацю у проекті “Jazz Kolo”, де вони також виконували обробки українських пісень.

“Джаз – це музика для високоосвічених людей, для людей, які думають і які вміють мріяти, які вміють бачити багато кольорів, які від природи дуже відкриті і вміють фантазувати. Це музика, яка постійно змушує думати, яка постійно заставляє фантазувати, малювати собі якісь картинки”, – каже Ігор Закус.

До темиІванна Червінська, учасниця “Голосу країни”: “Ладкання передають колорит справжньої української народної пісні”

“Я отримала свою перемогу”, – Іванна Червінська подякувала за підтримку на “Голосі країни”