Додому Новини Суспільство Іванна Червінська з Коломийщини розповіла про справжній джаз в Україні. ВІДЕО

Іванна Червінська з Коломийщини розповіла про справжній джаз в Україні. ВІДЕО

0
Поділитися

Як сьогодні популяризується джаз в Україні дізнавалися журналісти “Соціальної країни” у бас-гітариста, композитора Ігора Закуса та співачки Іванки Червінської з Печеніжина, що на Коломийщині, передає Станіславське ТБ.

“Музика для вузького кола людей” – так колись казав про джаз поет-шістдесятник, видатий український дослідник і популяризатор джазу Володимир Симоненко. Свідомо чи ні, але маестро дав точне означення статусу джазу в Україні на кілька десятиріч уперед.

Don Yapon

Нагадаємо, коломиянку Іванну Червінську ще зі сліпих прослуховувань “Голосу крїани” назвали “карпатською мавкою”.

Як зізнавалась співачка, саме українське завжди було їй найближче до душі, тому й вирішила присвятити себе народній музиці.

В 2009 році Іванка стала співпрацювати з етно-джазовим гуртом “ShockolaD”, який співав українські народні пісні в джазових обробках. Дівчина стала їхньою солісткою і пропрацювала там близько шести років. За той час записала з ними два альбоми “Щедрий вечір з добрим джазом” та “World”. І саме Ігор Закус запропонував Іванні співпрацю у проекті “Jazz Kolo”, де вони також виконували обробки українських пісень.

“Джаз – це музика для високоосвічених людей, для людей, які думають і які вміють мріяти, які вміють бачити багато кольорів, які від природи дуже відкриті і вміють фантазувати. Це музика, яка постійно змушує думати, яка постійно заставляє фантазувати, малювати собі якісь картинки”, – каже Ігор Закус.

До темиІванна Червінська, учасниця “Голосу країни”: “Ладкання передають колорит справжньої української народної пісні”

“Я отримала свою перемогу”, – Іванна Червінська подякувала за підтримку на “Голосі країни”