Історія успіху з Косівщини. “Підкова”, яку знайшли Гаврилківи

Правда, це не та залізна підкова, що спокійно лежала собі поміж високих трав, аж поки на неї не натрапили шукачі легкого щастя. Ця “Підкова” розташувалася недалечко від Шешорів, у мальовничому куточку Пістині, і так зветься  приватна садиба  Марії та Василя  Гаврилківих.

Неповторне поєднання гуцульської природи з цією дерев”яною будовою зачаровує, особливо жителів інших куточків України, не кажучи вже про закордонних гостей. Все навколо зроблено, як кажуть, по-ґаздівському, зі смаком.

Цьогоріч виповнюється десятиріччя з часу відкриття “Підкови”. А починалось усе в Гаврилківих з мрії про невеличкий  сімейний бізнес.

Спочатку купили стареньку хату, біля якої була земельна ділянка. Відремонтували, оформили інтер”єр, закупили  посуд, столи і відкрили невеличке кафе  для  десятка відвідувачів. Поволі ставали на ноги.

Марія Петрівна жінка енергійна, допитлива, постійно цікавилась новинками  туристичного бізнесу, брала участь у найрізноманітніших проектах, конкурсах, вивчала досвід  Польщі, Чехії, інших областей  України… І успіх не забарився. Разом з  чоловіком та сільськими майстрами  розбудовували свою територію, яка стала для них і для всіх територією щастя. Мабуть, тому й дали таку назву.

Вперше  я побувала у цьому чудовому закладі три з половиною роки тому. Тоді “Підкова” була вся заповнена переселенцями зі  сходу, а також туристами з різних куточків  України. Марія Петрівна з болем розповідала про долі людей, змушених залишити свої домівки,  втікаючи від війни.

-  Працюємо для них, – казала. – Дуже хочеться, щоб українці жили під мирним небом, у заможній і щасливій державі.

Це були не просто слова. Підприємці крок за кроком удосконалювали свій бізнес, вносячи кожен раз ще якусь родзинку у його процвітання. Звичайно,  вкладали чимало праці, коштів, старання.

Тепер у “Підкові” функціонує готель для 70 гостей, є ресторан на 500 місць, сауна, тренажерний  зал. Тут відбуваються численні корпоративи, конференціі, святкування. Також вам запропонуть лікувальні карпатські чаї, спортивні розваги,  екскурсіі, смачнющу гуцульську кухню, від якої  ніхто і ніколи  просто не зможе відмовитися.  На видноті красується “Гімн “Підкови”, написаний Марією Петрівною.

До душі всім слова цього гімну: “Файні люди, відпочинок у “Підкові” ніхто не забуде!”

Традицією для господарів садиби є запрошення туристів із Харкова, Луганська  і досить часто з  Голландії, Італії на Великдень і Різдво. Тоді для них проводять майстер-класи з виготовлення  сирної продукції (баранчиків, коників), дегустацію гуцульських страв і напоїв під запальну музику троїстих музик.  Незабутні враження!  Часто для гостей організовують показ інсценізованого гуцульського весілля, на якому  тамадою є сама власниця. Розголос про таке дійство  поступово розходиться по Україні, і  ось уже кілька  гуцульських весіль тут відбулося для  наречених  з Чернігова і Миколаївської області.

А  нещодавно  до всього цікавого, що є в садибі, облаштували два вулики-хатинки, де лікують бджолами. Милує око рибне господарство і ставок, на якому можна самому  зловити коропа чи товстолоба, яких потім вправні кухарі вам приготують досить смачненько.

Не випадково частими гостями у “Підкові” є заслужений артист України Іван Попович, оперні співаки з Києва Петро і Павло Приймаки, гуморист Грицько Драпак. Марія Петрівна налагоджує дружні зв”язки з іншими приватними садибами України, обмінюється з ними досвідом.

Лідія БЕЗПАЛОВА, Косівщина

Фото: Андрій КАНЯ