Ігор Слюзар: «Усі мої заступники йдуть у відставку, у ратуші працюватиме нова команда»

Чинний очільник Коломиї Ігор Слюзар отримав 25 жовтня шанс довести, що його передвиборні обіцянки пильно дбати про подальший розвиток міської інфраструктури, впливаючи таким чином на поліпшення добробуту коломийців, не залишаться тільки обіцянками, а реалізуються в конкретних справах. Про загальне враження переможця виборів від кампанії, що минула, як і про перше враження від нового депутатського корпусу, – у інтерв’ю «Дзеркалу Коломиї».

–          Як оціните цю виборчу кампанію, пане Слюзар?

–          Я приємно вражений. Не лише тому, зрозуміло, що вийшов переможцем, але й чесним ходом боротьби. Якщо порівняти з виборчою кампанією 2010 року, коли я кандидував на міського голову, то жовтень 2015-ого виявився в цьому плані чистішим, ніхто й ніщо не заважало виборцям віддати свої голоси за того кандидата, який, на їхню думку, володіє необхідними лідерськими якостями. Тому, користуючись нагодою, хочу висловити щиру вдячність як тим людям, що проголосували безпосередньо за мене, так і тим, що обирали іншого кандидата. Вони прийшли на дільниці, виконали свій громадянський обов’язок, чим засвідчили, що доля рідного міста їм не байдужа.

–          Явка – і то не тільки в Коломиї – могла б бути набагато більша…

–          Низьку явку, як на мене, спричинила зневіра багатьох людей у владі. Надто повільно просуваються реформи, ніхто не покараний за злочини проти Майдану, різко зросли тарифи на житлово-комунальні послуги… За таких умов на нас, орган місцевого самоврядування, лягає ще більший вантаж відповідальності. Бо якщо й ми тут, на місцях, не будемо достатньо ініціативні, не шукатимемо нових підходів до вирішення нагальних проблем життєдіяльності міста, розчарування виборців тільки поглиблюватиметься.

–          Ви шукатимете нові підходи зі старими заступниками міського голови?

–          Усі мої заступники йдуть у відставку, у ратуші працюватиме нова команда.

–          Ознайомите хоча б з деякими представниками нової команди?

–          Наразі тривають перемовини, рано виносити такі речі на публічний огляд.

–          Що для вас, старого-нового міського голови, означає той факт, що рада оновилася, можна сказати, кардинально?

–          Справді, з 34 новообраних депутатів залишилося тільки 11 депутатів поки що чинного скликання. Решта 23 депутати – це нові люди, без досвіду депутатської діяльності. І хоча можна почути думку, начебто досвід тут лише шкодить, аж ніяк не погоджуся з нею. Як і на всякому полі діяльності, на депутатському полі також потрібно вчитися, адже все-таки місто – механізм складний, відповідно й механіки мають бути на висоті.

–          Оскільки в міськраду пройшли представники кількох партій, передбачаєте створення в ратуші коаліції?

–          Не думаю, що нам варто розпочинати зі створення коаліції. Приклад Верховної Ради показує, що це не завжди ефективний інструментарій. Доцільнішим видається мені налагодження взаєморозуміння між членами різних партій, адже хочу вірити, що всі вони балотувалися заради того, щоб нашим містом можна було ще більше гордитися, щоб внести до добрих справ своїх попередників і свій вагомий вклад. Коротше, всі ми, незважаючи на партійну приналежність, маємо працювати на благо громади. А моя справа як голови – врівноважувати, збалансовувати партійні інтереси.

–          Це легко сказати: збалансовувати й врівноважувати… Бо хіба не можна припустити, що дехто з новообраних депутатів намагатиметься вирішувати суто свої приватні справи?

–          Можна припустити. Тому хочу нагадати виборцям, що їхня місія 25 жовтня не закінчилась, право й обов’язок громади – контролювати тих, кому вона виявила честь представляти в ратуші інтерес громадський, а не приватний.