Хто йде в місцеві депутати в Коломиї. ІНФОГРАФІКА

З 428 кандидатів в народні обранці до ратуші потраплять лише 34

25 жовтня на чергових виборах до міської ради коломияни «оновлюватимуть» депутатський склад. Згідно із змінами до Закону України «Про місцеві вибори», тепер у ратуші замість півсотні народних обранців засідатиме 34.

Вибори 2015 до цих місцевих рад відбуватимуться за абсолютно новою системою, яка в Україні раніше ніколи не застосовувалася. Система є найскладнішою з усіх, що досі існували й дуже непростою для розуміння. Відтепер до міських, районних, обласних рад кандидатів можуть висувати тільки партії.

Кандидатами у депутати Коломийської міськради зареєструвалися 14 політичних сил – Українська народна партія (34+1), Об’єднання «Самопоміч» (33+1), Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (34+1), Радикальна партія Олега Ляшка (34+1), партія «Наш край» (4), партія «Народний рух України» (34+1), політична партія «Сила людей» (21+1), Українське об’єднання патріотів «Укроп» (34+1), «Громадський рух «Народний контроль» (34+1), політична партія «Воля» (34+1), Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (24+1), Блок Петра Порошенка «Солідарність» (27+1), «Європейська партія України» (34+1) та політична партія «Громадянська позиція» (34+1). А це загалом 428 кандидатів на крісла міських депутатів. З них майже 66% становлять чоловіки. Відповідно понад 34% кандидатів на міських депутатів – жінки.

Більшість претендентів на народних обранців в Коломиї мають вищу освіту (78%). Майже 21% кандидатів здобули лише середню освіту.

Серед можливих майбутніх коломийських депутатів найбільше приватних підприємців – майже 21%. Далі йдуть працівники освіти (13,3%) та управлінці (10,51%).

Балотуються до Коломийської міськради й держслужбовці, їхня кількість становить понад 6%. Майже 4% зареєстрованих кандидатів до міськради – військовослужбовці й учасники АТО.

Депутатами хочуть стати й безробітні, незважаючи на те, що у ратуші не отримуватимуть зарплатні. Їхня частка серед кандидатів на посаду депутатів міськради становить 14%.

Детальніше – в інфографіці “Дзеркала Коломиї”.

Графіки

Хто йде в місцеві депутати в Коломиї | ІНФОГРАФІКА