Грип атакує: що потрібно знати коломиянам. ІНФОГРАФІКА

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що епідсезон може початися вже на початку жовтня. Цього разу епідемія грипу в Україні буде представлена трьома штамами: “Мічиган”, “Сінгапур” і “Колорадо”. 

Найнебезпечнішим із цих трьох штамів є “Сінгапур”, який загрожує епідемією в країні й може призвести до летальних випадків. Остерігатися його слід перш за все людям похилого віку, дітям і вагітним (хоча ці категорії людей вразливі для будь-якого виду грипу). Перші ознаки захворювання цим штамом з’являються через 12-48 годин у вигляді кашлю й нежитю. Крім інших типових для грипу симптомів, для “Сінгапуру” характерні біль у грудях, нудота, діарея, сльозотеча та світлобоязнь, інформує “Слово і діло”, пише Дзеркало медіа.

Крім того, штам грипу “Сінгапур” може принести низку ускладнень, таких як пневмонія, серозний менінгіт, енцефаліт, імунодефіцит, міокардит і навіть онкозахворювання.

Загрожує епідемією також штам грипу “Колорадо”, але великої кількості летальних випадків не буде. Його симптоми проявляються через 24-48 годин. Це сухий кашель, ломота в тілі й важке виснаження.

Такі ж ознаки захворювання на грип штаму “Мічиган”, але з ним українці вже стикалися, й епідемії чекати не слід, як і великої кількості смертельних випадків. Незважаючи на це, захворювання на грип “Мічиган” загрожує ускладненнями у вигляді енцефаліту, менінгіту та пневмонії.

Детальніше – на інфографіці.

 

Головне фото ілюстративне