Глобальна проблема спалення опалого листя. ВІДЕО+ФОТО

Великою проблемою не лише Коломиї а й усієї України є спалення опалого листя.

Дим від згорілого листя містить майже весь набір таблиці Мендєлєєва, а найбільше важких металів, які містять вихлопні гази та канцерогенні вуглеводи. При їх згоранні утворюються окиси азоту, чадний газ та інші шкідливі сполуки, вдихаючи які людина, повільно отруює свій організм. Потрапляючи в дихальні шляхи, часточки диму подразнюють слизову оболонку, внаслідок чого навіть у здорової людини може виникнути алергічний нежить, кашель і бронхіальна астма. Коли ж людина тривалий час вдихає забруднене повітря, то порушується цілісність епітелію, що вкриває слизову, і тоді стає більш вразливою до вірусних інфекцій, грипу. Особливо ускладнюється стан тих, хто хворіє хворобами верхніх дихальних шляхів. Велика  кількість диму від випалювання стерні, сухої рослинності, опалого листя створює безпосередню загрозу для життя людини, сприяє появі підвищеної кількості запальних захворювань органів дихання і очей, захворювання серцево-судинної системи.

Окрім того, що дим від спалення сміття забруднює атмосферу, він ще й дуже шкідливий для ґрунтів: знижується їх родючість, порушується структура, зменшується стійкість до ерозії.

Згідно Кодексу України про адміністративні порушення (ст. 77-1, «Самовільне випалювання рослинності або її залишків»), «такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».CIMG7932CIMG7930

Як цього року протидіють паліям у Коломиї можна побачити у сюжеті телеканалу НТК